Konkurs wydawnictw o górach

3. Międzynarodowy Konkurs
„Najlepsze wydawnictwa o górach”

W 3. Międzynarodowym Konkursie „Najlepsze wydawnictwa o górach”, organizowanym przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, Targi w Krakowie Sp. z o.o. i Wydawnictwo „Karpaty” Andrzej Łączyński z Krakowa, odbywającym się w ramach 22. Międzynarodowych Targów w Krakowie w 2018 roku, brało udział 38 firm wydawniczych z 7 krajów (Czeska Republika, Republika Francuska, Polska, Rumunia, Słowacka Republika, Wielka Brytania i Włochy), które nadesłały 138 tytułów (posiadających numer ISBN).

Jury Konkursu, któremu przewodniczył Jerzy W. Gajewski – przewodniczący Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK, przyznało miejsca I-III w sześciu kategoriach konkursowych, a Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Dodatkowe wyróżnienia przyznali Patroni Konkursu i jego Organizatorzy oraz Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK, redakcje „Gazety Górskiej” i „Wierchów” oraz krakowskie koła przewodników górskich.

Udział w Konkursie był bezpłatny dla jego uczestników, a wydawnictwa biorące w nim udział po Konkursie zostały przekazane do Centralnej Biblioteki Górskiej PTTK w Krakowie, drugiej co do wielkości biblioteki z tematyką górską w Europie i będą dostępne dla korzystających z niej Czytelników.

LAUREACI 3. MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „NAJLEPSZE WYDAWNICTWA O GÓRACH”

Kategoria I ALBUMY

Park Narodowy Gór Stołowych, Kudowa Zdrój

Przyroda Gór Stołowych