Idziesz w góry? Przeczytaj! Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2021 Aktualności, ogłoszenia Kalendarz

Informacje Podkomisji Klubów Górskich PTTK

Prelekcje Krakowskiego Klubu PTG 2014/2015

Krakowski Klubu Przodowników Turystyki Górskiej Oddziału Krakowskiego PTTK oraz Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK zapraszają w sezonie 2014/2015 na cykl prelekcji klubowych poświęconych tematyce górskiej.

Prelekcje odbywają się w poniedziałki od godz. 19.00 na I piętrze (sala konferencyjna) lub II piętrze (sala nr 17) Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, ul. Jagiellońska 6/6a (wejście pierwszą lub drugą bramą po prawej, idąc od ul. Szewskiej).

Zapraszamy!

KLUBY GÓRSKIE PTTK – NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

W dniach 15 – 18 maja 2014 roku miałem przyjemność uczestniczyć w XXXIV Ogólnopolskim Zlocie Klubów Górskich PTTK połączonym z obchodami XXX rocznicy istnienia i działalności Klubu Górskiego „Skorusza” Oddziału Wrocławskiego PTTK. Impreza została zorganizowana w Jakuszycach pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Bazą zlotu był Ośrodek Szkolenia i Przygotowań Olimpijskich "Biathlon". Dwadzieścia dwa kluby górskie afiliowane przy Podkomisji Klubów Górskich KTG ZG PTTK reprezentowało około 120 osób.

Pozlotowe refleksje klubowe Anno Domini 2013

Tekst i układ zdjęć Jacek T. Nowicki

No i tak... Kolejny, 33. Ogólnopolski Zlot Klubów Górskich PTTK Tatry 2013 mamy już za sobą. A jak było? Na to pytanie odpowiedzieli już organizatorzy - koledzy z Klubu Turystyki Górskiej „Wierch”, którzy w błyskawicznym tempie opublikowali swoje bogato ilustrowane, krótkie sprawozdanie z naszej imprezy. Tak więc nie pozostaje mi nic innego - żeby się nie powtarzać - jak zamieścić kilka osobistych refleksji z kolejnego, niepowtarzalnego i wielce udanego spotkania naszej górskiej klubowej braci. A ponieważ gospodarze zapewnili doskonałą pogodę przez cały czas trwania imprezy, Zlot po prostu nie mógł się nie udać.

45 lat Klubu Górskiego Watra Kalisz

Publikujemy relację z górskiego świętowania członków KG "Watra" z Kalisza i z zaprzyjaźnionych klubów górskich, które odbyło się na Ślęży, a które spisał Adam Półrolczyk z KTG "Łazek" z Wrocławia.
Relacja dotarła do administratora strony wzorowo, niestety publikowana jest ze sporym opóźnieniem, za co gorąco - przepraszam!

W sobotę, 09 lutego 2013 roku, w czterdziestą piątą rocznicę powstania i działalności kaliski Klub Turystyki Górskiej "WATRA" wyruszył na Ślężę fetować swój jubileusz w sposób, jaki przystoi turystom górskim - wędrówką na szlaku. Na Ślężańskim Szlaku.

Uroczystość w Łodzi

25 października 2012 r. z inicjatywy zarządu i członków Klubu Turystów Górskich "Kosówka" nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Członka Honorowego PTTK Adama Chyżewskiego, wieloletniego członka i Honorowego Prezesa "Kosówki". Tablica zawisła na ścianie w budynku Centrum Fotografii Turystycznej PTTK w Łodzi przy ul. Wigury 12a, siedzibie Oddziału Łódzkiego PTTK i KTG "Kosówka". Jednocześnie jednej z sal tego pięknego pałacyku nadano imię Adama Chyżewskiego.

Zlot Klubów Górskich Pokrzywna 2012 - pozlotowe refleksje

Tekst Przewodniczącego Podkomisji Klubów Górskich o zeszłorocznym Zlocie w Górach Opawskich.

Zlot Klubów Górskich - Pokrzywna 2012

Jak zwykle niezawodni! Od kilku już lat koledzy ze Stołecznego Klubu Tatrzańskiego, publikują swoje relacje zlotowe. Nie zawiedli i w tym roku. Zapraszamy do przeczytania relacji na stronach Stołecznego Klubu Tatrzańskiego. link do relacji

Sprawozdanie
z narady Prezesów Klubów Górskich KTG ZG PTTK
odbytej w Krakowie z 3 12 2011

Sprawozdanie z przebiegu spotkania prezesów i przedstawicieli Klubów Górskich PTTK w Krakowie, które odbyło się 3 grudnia 2011 roku, spisane ręką Przewodniczącego Podkomisji

Relacja organizatorów ze Zlotu Klubów Górskich PTTK 2011

Zlot, zlot, zlot... i już po zlocie!!! A jak to było - w telegraficznym skrócie.

Organizację tegorocznego już 31 Ogólnopolskiego Zlotu Kół i Klubów Górskich PTTK, Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK przyznała Warszawskiemu Klubowi Górskiemu im. prof. Walerego Goetla przy Oddziale PTTK Warszawa Ochota.

No dobra, to że organizujemy zlot, to już wiemy. Teraz na odpowiedź czekały dalsze pytania: kto, kiedy i gdzie. Na początek trzeba było znaleźć grupę chętnych ludzi, którzy mają trochę wolnego czasu, odpowiedzialnych, dobrych organizatorów, posiadających odpowiednie uprawnienia.

Relacje ze Zlotu Klubów Górskich PTTK 2011

Jak większości wiadomo, Zlot Klubów Górskich Anno Domini 2011 stał się już historią.
Uczestnikom, oraz tym co się utrudzili organizując Zlot - Wielkie Dzięki!
Być może, za jakiś czas ukaże się relacja "pisana" z tych miłych chwil w górach, ale tymczasem dla chętnych zobaczenia jak to na tym Zlocie było, publikujemy link do galerii zdjęć naszego krakowskiego kolegi Juliana "jotesa" Ślusarczyka:
Galeria Jotesa z Krakowa
Link do filmiku-relacji autorstwa Andrzeja Kowola z Cieszyna:
Filmik na YouTube Andrzeja
Oraz do strony KG "Ornak" z Gniezna, na której można zobaczyć foto-relację kolegów z Gniezna ze Zlotu.
Strona KG Ornak Gniezno

5 czerwca 2011 roku
I jest relacja, jak to wyżej określiłem "pisana", ale tak nie do końca... słowo pisane i zdjęcia. Słowem - relacja kolegów ze Stołecznego Klubu Tatrzańskiego, umieszczona na stronie internetowej SKT Warszawa
Relacja z XXXI Zlotu KG PTTK