o górach - 2017 r.

Informacje Podkomisji Klubów Górskich PTTK

Apel Klubu Turystów Górskich PTTK "Kosówka" o wsparcie Nepalu

Szanowni Klubowicze,
Poniżej przedstawiam apel, który otrzymałem od Koleżanki Prezes Klubu Turystów Górskich PTTK „Kosówka” z Łodzi:

Krótka, aczkolwiek treściwa relacja z XXXV Zlotu Klubów Górskich KTG ZG PTTK

Jak co roku klubowi pasjonaci górskich wędrówek spotkali się w dniach 08 – 10 maja 2015 roku, na XXXV Ogólnopolskim Zlocie Klubów Górskich, w pięknym ośrodku „Orle Gniazdo” w Sromowcach Wyżnych.

XXXV Zlot Klubów Górskich w Pieninach 8-10 maja 2015 r. - Rymowanka

Sromowce Wyżne, ośrodek „Orle Gniazdo”.
Aby zapomnieć na chwilę o codziennej robocie,
Spotkamy się wszyscy na turystów zlocie.
Bielutki mercedes nowością jeszcze lśni,
Na zlot nas zawiezie, na całe trzy dni.
Na początku, akcji zwrot niespodziewany,
Bo kierowcą - Czesław - wszystkim dobrze znany!
Tu, program Zlotu, przedstawić sobie pozwolę:
Piątek - na Wysoką przez Wąwóz Homole.
W sobotę - sosna, co wszystkich zachwyca -
Pójdziemy w Pieniny na szczyt - Sokolica.
No a cóż w niedzielę? - pogoda to wskaże,
Czy Zlot Klubów Górskich, skończymy na Żarze.

XXXV Ogólnopolski Zlot Klubów Górskich PTTK „Pieniny 2015”

Organizatorem Zlotu jest Klub Górski „Wędrowcy”.

Zlot odbędzie się w dniach 08-10 maja 2015 r. w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym "Orle Gniazdo" w Sromowcach Wyżnych.

Odwołane spotkania Prezesów Klubów Górskich

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy – Prezesi Klubów Górskich

W związku z opublikowaniem na stronie internetowej komisji bardzo intensywnego i bogatego programu grudniowego Sympozjum KTG ZG PTTK z przykrością informuję, że Podkomisja Klubów Górskich zdecydowała o konieczności odwołania naszego cyklicznego spotkania w tym terminie. Sympozjum będzie dwudniowe wzbogacone o atrakcyjne wycieczki, więc nie mamy możliwości „wciśnięcia” się z naszymi sprawami w tym terminie, a „zmuszanie” Państwa do podejmowania wyboru wycieczka czy nasze spotkanie też nie jest dobrym rozwiązaniem. Jednocześnie zapraszanie Was na spotkanie w innym terminie okresu świątecznego też nie gwarantuje odpowiedniej frekwencji.

Prelekcje Krakowskiego Klubu PTG 2014/2015

Krakowski Klubu Przodowników Turystyki Górskiej Oddziału Krakowskiego PTTK oraz Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK zapraszają w sezonie 2014/2015 na cykl prelekcji klubowych poświęconych tematyce górskiej.

Prelekcje odbywają się w poniedziałki od godz. 19.00 na I piętrze (sala konferencyjna) lub II piętrze (sala nr 17) Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, ul. Jagiellońska 6/6a (wejście pierwszą lub drugą bramą po prawej, idąc od ul. Szewskiej).

Zapraszamy!

KLUBY GÓRSKIE PTTK – NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

W dniach 15 – 18 maja 2014 roku miałem przyjemność uczestniczyć w XXXIV Ogólnopolskim Zlocie Klubów Górskich PTTK połączonym z obchodami XXX rocznicy istnienia i działalności Klubu Górskiego „Skorusza” Oddziału Wrocławskiego PTTK. Impreza została zorganizowana w Jakuszycach pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Bazą zlotu był Ośrodek Szkolenia i Przygotowań Olimpijskich "Biathlon". Dwadzieścia dwa kluby górskie afiliowane przy Podkomisji Klubów Górskich KTG ZG PTTK reprezentowało około 120 osób.

Pozlotowe refleksje klubowe Anno Domini 2013

Tekst i układ zdjęć Jacek T. Nowicki

No i tak... Kolejny, 33. Ogólnopolski Zlot Klubów Górskich PTTK Tatry 2013 mamy już za sobą. A jak było? Na to pytanie odpowiedzieli już organizatorzy - koledzy z Klubu Turystyki Górskiej „Wierch”, którzy w błyskawicznym tempie opublikowali swoje bogato ilustrowane, krótkie sprawozdanie z naszej imprezy. Tak więc nie pozostaje mi nic innego - żeby się nie powtarzać - jak zamieścić kilka osobistych refleksji z kolejnego, niepowtarzalnego i wielce udanego spotkania naszej górskiej klubowej braci. A ponieważ gospodarze zapewnili doskonałą pogodę przez cały czas trwania imprezy, Zlot po prostu nie mógł się nie udać.

45 lat Klubu Górskiego Watra Kalisz

Publikujemy relację z górskiego świętowania członków KG "Watra" z Kalisza i z zaprzyjaźnionych klubów górskich, które odbyło się na Ślęży, a które spisał Adam Półrolczyk z KTG "Łazek" z Wrocławia.
Relacja dotarła do administratora strony wzorowo, niestety publikowana jest ze sporym opóźnieniem, za co gorąco - przepraszam!

W sobotę, 09 lutego 2013 roku, w czterdziestą piątą rocznicę powstania i działalności kaliski Klub Turystyki Górskiej "WATRA" wyruszył na Ślężę fetować swój jubileusz w sposób, jaki przystoi turystom górskim - wędrówką na szlaku. Na Ślężańskim Szlaku.

Uroczystość w Łodzi

25 października 2012 r. z inicjatywy zarządu i członków Klubu Turystów Górskich "Kosówka" nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Członka Honorowego PTTK Adama Chyżewskiego, wieloletniego członka i Honorowego Prezesa "Kosówki". Tablica zawisła na ścianie w budynku Centrum Fotografii Turystycznej PTTK w Łodzi przy ul. Wigury 12a, siedzibie Oddziału Łódzkiego PTTK i KTG "Kosówka". Jednocześnie jednej z sal tego pięknego pałacyku nadano imię Adama Chyżewskiego.