Informacje Podkomisji Klubów Górskich PTTK

Przemek Jończyk - pożegnanie

Z wielkim żalem i smutkiem informuję, że 5 maja br. w Krakowie zginął tragicznie w wypadku komunikacyjnym nasz Kolega i Przyjaciel - Przemek Jończyk. Prezes Klubu Turystyki Górskiej „Diablak” im. płk. Tadeusza Korniłowicza w Krakowie i Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojskowego PTTK im. gen. Józefa Bema. Oficer Wojska Polskiego. Młody, pełen zapału i wspaniałych pomysłów członek kadry programowej naszego Towarzystwa - Przodownik Turystyki Górskiej. Pomysłodawca i organizator „1 Ogólnopolskiego Zlotu Zdobywców i Sympatyków GOT PTTK” na Markowych Szczawinach. Mieliśmy się z Nim spotkać na 2 Zlocie, który przygotowywał, tym razem na Turbaczu. Spotkamy się tam. Niestety, już bez Niego, ale dla Niego. Cześć Twojej Pamięci, Przemku.

Zainteresowanych informuję, że pogrzeb Przemka odbędzie się w środę - 10 maja o godzinie 14-tej w kościele w Lanckoronie.

Na załączonym zdjęciu autorstwa Janusza Konieczniaka - Przemek Jończyk na kwietniowej wycieczce w Szczyrzycu.

Podkomisji Klubów Górskich

Odszedł Darek Hop

Mam do przekazania smutną informację. W sobotę 28 stycznia odszedł na przewodnicką wartę nasz Kolega i Przyjaciel Darek Hop. Prezes Klubu Górskiego "Karpaty" z Przemyśla i wieloletni Prezes Przemyskiego Oddziału PTTK. Bliższe informacje na stronie internetowej oddziału. Będzie Cię Darku bardzo brakowało.... Kto nas teraz zawiezie i poprowadzi w Karpaty Ukraińskie albo powiedzie po przemyskich fortach lub pójdzie z nami na Kopystańkę. Trzymaj się Przyjacielu i …….. do zobaczenia. Cześć Twojej Pamięci.

XXXVII Ogólnopolski Zlot Klubów Górskich PTTK - Mokrzeszów 2017

Serdecznie zapraszamy na XXXVII Ogólnopolski Zlotu Klubów Górskich PTTK, który odbędzie się w dniach 18-21 maja 2017 r. w Mokrzeszowie.

Organizatorzy Zlotu: Wałbrzyski Klub Przodowników Turystyki Górskiej, Podkomisja Klubów Górskich KTG ZG PTTK, PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

Szczegółowe informacje znajdują się w poniższych załącznikach: Regulamin Zlotu, Karta Zgłoszenia.

Apel do turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK zwraca się z prośbą do wszystkich turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki, aby wstąpili wówczas do księgarń i odnotowali ze stron redakcyjnych albumów, przewodników, atlasów, map oraz innych wydawnictw o tematyce górskiej, adresy e-mail wydawców, którzy je opublikowali.

Spotkanie Prezesów - Przedstawicieli Klubów Górskich 2016

W imieniu Podkomisji Klubów Górskich KTG ZG PTTK zapraszam na doroczne spotkanie Prezesów - Przedstawicieli Klubów Górskich afiliowanych przy Komisji. Spotkanie odbędzie się dnia 26 listopada 2016 r. (w sobotę) w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 6, w sali konferencyjnej (I p.) Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK - bezpośrednio po zakończeniu kolejnego Sympozjum KTG. Na wspomniane sympozjum (rozpoczęcie o godz. 10.00) także serdecznie zapraszam w imieniu Komisji (szczegółowa informacja na jego temat).

Międzynarodowy Letni Rajdz Turystyczny Łysa Góra 2016

PTTK serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowym Letnim Rajdzie Turystycznym Łysa Góra 2016, który odbędzie się w Czechach w miejscowości Ostrawice w terminie od 30 czerwca do 3 lipca br. W tej międzynarodowej imprezie udział wezmą turyści z Czech, Słowacji i Węgier.

XXXVI Ogólnopolski Zlot Klubów Górskich

Spotkanie Prezesów - Przedstawicieli Klubów Górskich

W imieniu Podkomisji Klubów Górskich KTG ZG PTTK zapraszam na doroczne spotkanie Prezesów - Przedstawicieli Klubów Górskich afiliowanych przy Komisji. Spotkanie odbędzie się dnia 5 grudnia 2015 r. (w sobotę) w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 6, w sali konferencyjnej (I p.) Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK - bezpośrednio po zakończeniu kolejnego Sympozjum KTG.

SYMPOZJUM GÓRSKIE KTG ZG PTTK – KRAKÓW 5.12.2015 R.

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK serdecznie zaprasza CZŁONKÓW KLUBÓW GÓRSKICH PTTK na doroczne SYMPOZJUM GÓRSKIE, które odbędzie się tradycyjnie w pierwszą sobotę grudnia 5.12.2015 roku, w sali konferencyjnej (I piętro) Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, ul. Jagiellońska 6. Początek sympozjum o godzinie 10.30, zakończenie około godziny 14.

Podsumowanie 54. Zlotu Sudeckich PTG - Zieleniec - Góry Orlickie

W dniach 23-25 października 2015 roku w Górach Orlickich odbył się 54 Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej PTTK. Organizatorami zlotu byli: KTG "Łazek" obchodzący w tym roku 35 swojej działalności, Oddział PTTK Wrocław Fabryczna, oraz Delegatura Sudecka KTG ZG PTTK. Zlotowi przewodził kol. Marek Szot - Wiceprzewodniczący KTG ZG PTTK. Sprawami logistyczno-kwatermistrzowskimi zarządzała kol. Wanda Haas. Wycieczki prowadziła kol. Grażyna Biernat. Bazę zlotu stanowił gościnny ośrodek Mieszko w Zieleńcu.