o górach - 2017 r.

56 Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników TG

Delegatura Sudecka Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK oraz Komisja Turystyki Górskiej Oddziału Wrocławskiego PTTK zapraszają zainteresowanych przodowników TG na 56 Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników TG.

Zlot odbędzie się w dniach 13 – 15 października 2017 r. w schronisku PTTK „Na Stogu Izerskim”.

W programie m.in. atrakcyjne wędrówki szlakami Gór Izerskich, ciekawe prelekcje dot. regionu, dyskusje nt. aktualnych problemów turystyki górskiej w Sudetach.

Szczegółowe informacje dostępne są w programie oraz na stronie internetowej Oddział Wrocławskiego http://www.pttk.wroclaw.pl/aktualnosci/41

II Ogólnopolski Zlot Zdobywców i Sympatyków GOT PTTK
im. Przemka Jończyka - Turbacz 1310

Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK, Klub Turystyki Górskiej „DIABLAK” im. płk. Tadeusza Korniłowicza oraz Oddział Wojskowy PTTK im. gen. Józefa Bema w Krakowie zapraszają na II Ogólnopolski Zlot Zdobywców i Sympatyków GOT PTTK im. Przemka Jończyka „Turbacz 1310”, który odbędzie się w dniach 23-24 września 2017 r. w schronisku górskim PTTK na Turbaczu.

Zmiana przebiegu szlaku GSS im. dr Mieczysława Orłowicza

Na przełomie maja i czerwca 2017 roku została dokonana zmiana zmiana przebiegu Głównego Szlaku Sudeckiego im. dr Mieczysława Orłowicza, na odcinku Duszniki-Zdrój – Rozdroże pod Uboczem, V/VI 2017 r.

Nowy przebieg szlaku:
Duszniki-Zdrój, ul. Parkowa – Czarny Staw – ul. Podgórze (kapliczka pw. Podwyższenia Krzyża Św. z 1707 r. z barokowym ołtarzem) – Graniczna, „Panderoza” (Droga Ku Szczęściu) – Droga Orlicka na wysokości Złotej Sztolni – Zieleniec – Zieloną Drogą do Lasówki – Królewski Las – Rozdroże pod Uboczem.

48 Zlot Przodowników Turystyki Górskiej

Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK oraz PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku zapraszają na XLVIII Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej PTTK, który odbędzie się w Sanoku w terminie 25 – 27 sierpnia 2017 r.

Szczegółowe informacje o Zlocie zawierają:
- informator
- karta zgłoszeniowa

XX Jubileuszowy Międzynarodowy Zimowy Biwak Górski - Śnieżnik 2017

W dniach 31.03-02.04.2017 roku organizowany jest XX Jubileuszowy Międzynarodowy Zimowy Biwak Górski "Śnieżnik 2017".