Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2019 100. Rocznica odzyskania niepodległości Kalendarz
Aktualności, ogłoszenia Relacje, wspomnienia Archiwum

1. Konkurs „Najlepsze wydawnictwa o górach”

W 1. Konkursie „Najlepsze wydawnictwa o górach” organizowanym przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, Targi w Krakowie Sp. z o.o. oraz Wydawnictwo „Karpaty” Andrzej Łączyński z Krakowa, odbywającym się w ramach 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w 2016 roku, brało udział 30 wydawców, w tym 27 polskich i 3 zagraniczne (Republika Bułgarii, Czeska Republika i Słowacka Republika), którzy zgłosili do Konkursu 80 tytułów (posiadających numer ISBN).

Jury Konkursu, któremu przewodniczył Jerzy W. Gajewski – przewodniczący Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK, przyznało miejsca I-III w pięciu kategoriach konkursowych, a Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Dodatkowe wyróżnienia przyznali Patroni Konkursu i jego Organizatorzy oraz Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK i redakcja „Gazety Górskiej”.

Udział w Konkursie był bezpłatny dla jego uczestników, a wydawnictwa biorące w nim udział po Konkursie zostały przekazane do Centralnej Biblioteki Górskiej PTTK w Krakowie, drugiej co do wielkości biblioteki z tematyką górską w Europie i będą dostępne dla korzystających z niej Czytelników.

następne