Komisja Turystyki Górskiej
Wyszukiwarka strony KTG ZG PTTK - wpisz szukany wyraz

Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Aktualności, ogłoszenia Archiwum Kalendarz
KTG ZG PTTK
Relacje, wspomnienia
Górska Odznaka Turystyczna PTTK Regulamin GOT PTTK Wyniki akcji GOT PTTK Lista TRW GOT PTTK Informacje dla
TRW GOT PTTK

Przodownicy Turystyki Górskiej PTTK Spis PTG PTTK Egzaminy PTG PTTK
Znakowanie szlaków Znakarze Szlaków
Komisja Turystyki
Górskiej ZG PTTK
Skład Komisji Dokumenty Komisji Podkomisje i
Delegatury KTG ZG PTTK
Kontakt z Komisją Wyróżnienia Komisji
Podkomisja Klubów
Górskich KTG ZG PTTK
Informacje Podkomisji Lista Klubów Górskich
Podkomisja Programowa
KTG ZG PTTK
110-lecie Orlej Perci Ośrodki Historii
Turystyki Górskiej
Ratownictwo w górach
- TOPR i GOPR

Dekalog turysty górskiego Vademecum turysty górskiego
Linki Uwagi o szlakach

Konkurs

3. Międzynarodowy Konkurs „Najlepsze wydawnictwa o górach”, Kraków 2018

W ramach 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (Polska) w 2018 roku został ogłoszony 3. Międzynarodowy Konkurs „Najlepsze wydawnictwa o górach”, którego organizatorami są Targi w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie.

Przewodniczącym Jury Konkursu jest przewodniczący Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK kol. Jerzy W. Gajewski.

Do Konkursu mogą być zgłaszane wydawnictwa wydane w dowolnym języku o terenach górskich ze wszystkich kontynentów oraz o tematyce związanej z górami (geologia, przyroda i jej ochrona, historia, zabytki, etnografia i innej), które ukazały się z wydrukowaną datą wydania od 2014 roku (włącznie).

Do tegorocznego Konkursu można zgłosić wydane w dowolnym języku albumy, przewodniki, wydawnictwa popularnonaukowe, monografie, prozę literacką o tematyce górskiej, mapy, atlasy oraz encyklopedie, słowniki nazewnictwa miejscowości, obiektów, przyrodnicze lub inne o tematyce górskiej.

Uczestnictwo w Konkursie jest bezpłatne dla Zgłaszającego wydawnictwa i nie wiąże się z uiszczeniem opłaty rejestracyjnej. Szczegóły dotyczące Konkursu znajdują się w załączonym regulaminie i formularzu zgłoszenia. Są one również dostępne na stronach www.cotg.pttk.pl oraz www.ksiazka.krakow.pl.

W 2. Konkursie w 2017 roku brało udział 39 wydawców z ośmiu krajów (Austria, Bułgaria, Czechy, Grecja, Polska, Słowacja, Ukraina i Wielka Brytania), którzy zgłosili do Konkursu 124 wydawnictwa. Wśród laureatów lub wyróżnionych w Konkursie znalazły się wydawnictwa z Austrii, Bułgarii, Czech, Polski, Słowacji i Ukrainy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie – zgłoszenia do 20 września 2018 roku (włącznie).

ORGANIZATORZY

więcej

2. Konkurs - Najlepsze wydawnictwa o górach

Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK wraz z firmą Targi w Krakowie sp. z o.o. oraz Wydawnictwem „Karpaty” Andrzeja Łączyńskiego organizują 2. Międzynarodowy Konkurs „Najlepsze wydawnictwa o górach”, którego finał odbędzie się podczas 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w 2017 roku.

Podkomisja Klubów Górskich wraz z Podkomisją Programową działające przy KTG Zarządu Głównego PTTK zachęca Kluby Górskie do udziału w Konkursie Klubu czy Oddziału PTTK przy którym działają, jeśli w ich środowisku zostało wydane wydawnictwo związane tematycznie z górami z wydrukowaną datą wydania od 2014 roku (włącznie), a które nie brało udziału w Konkursie w 2016 roku.

Będziemy wdzięczni za ewentualne przekazanie regulaminu oraz karty zgłoszenia regionalnej oficynie wydawniczej wydającej publikacje o tej tematyce, z których korzystają Wasze Kluby.

Szczegóły w regulaminie – termin zgłoszeń do 20 września br., w którym zgłoszenie z załączonym egzemplarzem publikacji powinno być w Centralnym Ośrodku Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie.

Przewodniczący
Podkomisji Programowej
KTG ZG PTTK
Andrzej Łączyński
Przewodniczący
Podkomisji Klubów Górskich
KTG ZG PTTK
Jacek Nowicki

więcej

Regulamin 2. Międzynarodowego Konkursu „Najlepsze wydawnictwa o górach”

I. INFORMACJE OGÓLNE

1. Organizatorami 2. MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „NAJLEPSZE WYDAWNICTWA O GÓRACH”, zwanego dalej „Konkursem” są:
- Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK (COTG PTTK) w Krakowie,
- Targi w Krakowie Sp. z o.o.,
- Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie.

więcej

Apel do turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK zwraca się z prośbą do wszystkich turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki, aby wstąpili wówczas do księgarń i odnotowali ze stron redakcyjnych albumów, przewodników, atlasów, map oraz innych wydawnictw o tematyce górskiej, adresy e-mail wydawców, którzy je opublikowali.

więcej

Wyniki 1. Konkursu „Najlepsze wydawnictwa o górach”

Konkurs organizowany przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK,Targi w Krakowie Sp. z o.o. oraz Wydawnictwo „Karpaty” w Krakowie w ramach 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w dniach 27-30 października 2016 r.

więcej

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.