Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Aktualności, ogłoszenia Archiwum Kalendarz

Dokumenty KTG ZG PTTK

Uchwały KTG ZG PTTK w kadencji 2018-2021

1. Uchwała nr 1/XX/2018 z dn. 25.03.2018 r. (prot. nr 1)
KTG ZG podjęła decyzje personalne, a mianowicie: Skład KTG ZG PTTK: Jerzy W. Gajewski (Kraków) – przewodniczący, Mikołaj Majewski (Gniezno) – I z-ca przewodniczącego, Marek Szot (Wrocław) – II z-ca przewodniczącego, Janusz Konieczniak (Kraków) – sekretarz, Tomasz Dziurawiec (Rzeszów), Mateusz Murzyn (Myślenice), Jacek T. Nowicki (Warszawa), Jacek Pielich (Wałbrzych), Karol Piotrowski (Krotoszyn). Delegatura Wschodniokarpacka – Stanisław Sieradzki, Delegatura Zachodniokarpacka – Andrzej Kucia i Delegatura Sudecka – Krzysztof Kaszuba. Podkomisja Programowa KTG ZG PTTK: Andrzej Łączyński (Kraków) - przewodniczący, Jerzy Kalarus (Nowy Sącz), Jacek T.Nowicki (Warszawa), Jacek Pielich (Wałbrzych), Jacek Płonczyński (Kraków), Artur Rotter (Kraków) i Stefan Rzonca (Kraków). Podkomisja Zagospodarowania KTG ZG PTTK: Andrzej Ryłko (Żywiec) - przewodniczący, Bogusław Bujok (Cieszyn), Małgorzata Borsukowska-Stefaniczek (Nowy Sącz), Tomasz Dziurawiec (Rzeszów), Stanisław Sieradzki (Sanok), Marek Misztal (Szczawnica), Stanisław Junak (Wałbrzych). Podkomisja Klubów Górskich PTTK: Jacek T. Nowicki (Warszawa) - przewodniczący, Adam Półrolczyk (Wrocław), Jacek Płonczyński (Kraków), Jacek Gołębiowski (Warszawa)

2. Uchwała nr 2/XX/2018 z dn. 25.03.2018 r. (prot. nr 1)
KTG ZG PTTK wyróżniła tytułem Honorowego Przodownika Turystyki Górskiej PTTK kol. kol. Ryszarda Seidela (Bydgoszcz), leg. nr 1176 i Tymoteusza Wróblewskiego (Kielce), leg. nr 1177

3. Uchwała nr 3/XX/2018 z dn. 25.03.2018 r. (prot. nr 1)
KTG ZG PTTK powołała Terenowe Referaty Weryfikacyjne GOT PTTK przy Oddziale PTTK „Meblarz” w Swarzędzu i Oddziale PTTK „Tryton” w Nysie.

4. Uchwała nr 4/XX/2018 z dn. 09.09.2018 r. (prot. nr 2)
KTG ZG PTTK nawiązując do pkt 7 regulaminu odznaki jubileuszowej ustanowionej przez KTG ZG PTTK z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości (uchwała nr 63/XIX/2017), uprawnia uczestników ogólnopolskich imprez turystycznych organizowanych w roku 2018 pod patronatem KTG ZG PTTK, do nabycia odznaki jubileuszowej z okazji 100-lecia Niepodległości RP.

5. Uchwała nr 5/XX/2018 z dn. 09.09.2018 r. (prot. nr 2)
KTG ZG PTTK zatwierdziła Regulamin Referatów Weryfikacyjnych Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.

6. Uchwała nr 6/XX/2018 z dn. 09.09.2018 r. (prot. nr 2)
KTG ZG PTTK zatwierdziła następujące szlaki turystyczne:
- Przełęcz pod Borową – Przełęcz Kozia – platforma pod Dłużyną – Przełęcz Szybka – Rusinowa (szlak czerwony),
- Wałbrzych Górny – Przełęcz Szybka – Przełęcz Kozia – Borowa – Ptasie Rozdroże – Glinik Stary – Sobięcin (szlak czarny),
- Platforma widokowa pod Dłużną – ul. Pokrzywianka – Jedlina Górna – Glinica – Ptasie Rozdroże – Rybnicki Grzbiet – Przełęcz pod Wawrzyniakiem – Głuszyca st. kolejowa (szlak zielony),
- Przełęcz pod Malinowską Skałą – Szczyrk Solisko PKS (szlak niebieski),
- Stara skocznia – Przełęcz Krzyżowa (szlak żółty),
oraz skasowanie szlaku turystycznego: Malinów – Szczyrk Solisko PKS (szlak zielony).

7. Uchwała nr 7/XX/2018 z dn. 09.09.2018 r. (prot. nr 2)
KTG ZG PTTK wyróżniła tytułem Honorowego Przodownika Turystyki Górskiej PTTK kol. kol. Marka Kaczmarczyka (Katowice) leg. 1178, Antoniego Knapika (Katowice) leg. nr 1179, Ilony Knapik (Katowice) leg. 1180, Lidii Kubac (Katowice) leg. 1181, Ignacego Walentego Nendzy (Katowice) leg. 1182, Olgierda Promińskiego (Poznań) nr leg. 1183, Henryka Widera (Katowice) nr leg. 1184.

8. Uchwała nr 8/XX/2018 z dn. 09.09.2018 r. (prot. nr 2)
KTG ZG PTTK wyróżniła tytułem Zasłużony Znakarz Szlaków Górskich PTTK kol. Jacka Pielicha (Wałbrzych) nr 34.

9. Uchwała nr 9/XX/2018 z dn. 09.09.2018 r. (prot. nr 2)
KTG ZG PTTK wyróżniła Dyplomem KTG ZG PTTK kol. Ryszarda M. Remiszewskiego i Pieniński Ośrodek Historii Turystyki Górskiej PTTK w Szczawnicy.

Uchwały KTG ZG PTTK w kadencji 2014 – 2017
Uchwały KTG ZG PTTK w kadencji 2010 – 2013