o górach - 2017 r.

44. Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej PTTK

W dniach 19 - 22 września 2013 w Przemyślu w ramach obchodów 140-lecia TT-PTT-PTTK spotkali się uczestnicy 44 Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników TG. Podczas zlotu przodownicy TG zapoznali się z historią i dniem dzisiejszym Przemyśla, a także, co było największą atrakcją spędzili intensywnie 2 dni na Ukrainie w Bieszczadach zdobywając kolejno Pikuj (1408 m npm) i Połoninę Równą. Organizatorem zlotu był Oddział Przemyski PTTK i Klub Górski „Karpaty” pod sprawnym kierownictwem prezesa oddziału i klubu Darka Hopa „Harnasia” i jego przyjaciół.
Dziękujemy im serdecznie. Dla ilustracji kilka fotografii ilustrujących naszą imprezę.

autorzy zdjęć: Dariusz Hop, Jacek Nowicki i Jacek Pielich

JTN

Spotkanie w Mokrzeszowie - Sympozjum Sudeckie bis

Sympozjum Sudeckie 2011

Zapraszamy do lektury relacji z przebiegu Sympozjum Sudeckiego które odbyło się w COTG w Krakowie 3 grudnia 2011 roku. Relację spisał, zdjęciami zilustrował i przesłał, jeden z prelegentów kolega Krzysztof Tęcza. Serdecznie dziękujemy!

Relacja z 50. Zlotu Sudeckich PTG w Szklarskiej Porębie

Publikujemy relację z przebiegu Jubileuszowego 50. Zlotu Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej połączonego z 42. Ogólnopolskim Zlotem Przodowników Turystyki Górskiej. Relację spisał jeden z organizatorów wicekomandor Zlotu, Krzysztof Tęcza. Fotografie ilustrujące tekst wykonał autor tekstu Krzysztof Tęcza oraz Maciej Michalik i Józef Woźnicka.

W dniach 14 - 16 października 2011 roku odbył się 50. Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej PTTK na obszar Sudetów. Ten piękny jubileusz obchodziliśmy w Szklarskiej Porębie, w Ośrodku Wypoczynkowym "Rzemieślnik", który zbudowano prawie sto lat temu.

Relacja z XXIV Kursu Kandydatów Nauczycieli na Przodowników Turystyki Górskiej

Publikujemy tekst Macieja Maślińskiego, foto M. Maśliński i J. Korus. Za tekst oraz zdjęcia serdecznie dziękujemy. Może lektura relacji z kursu zachęci kolejne osoby do wzięcia udziału w podobnych szkoleniach.

Z inicjatywy Honorowego PTG Zdzisława Gasza, egzaminem 20 sierpnia 2011 r. zakończył się dwutygodniowy kurs (8-20.08.2011 r.) dla nauczycieli - kandydatów na Przodowników Turystyki Górskiej zorganizowany przez Oddział PTSM "Ziemi Jeleniogórskiej" oraz PTTK Oddział "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze.