Idziesz w góry? Przeczytaj! Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2020 Aktualności, ogłoszenia Kalendarz

Aktualności, ogłoszenia

Komunikat organizatorów Zlotu Klubów Górskich

Poniżej zamieszczam istotny komunikat Prezesa Klubu Górskiego "GRAŃ" - organizatora tegorocznego Ogólnopolskiego Zlotu Klubów Górskich w Wiśle

Kolejny, 83. tom Wierchów już w sprzedaży

Z radością informujemy, że ukazał się kolejny, 83. tom Wierchów!

Ponadto pragniemy przypomnieć, że w sklepie COTG (link poniżej) można nabywać Wierchy w wersji papierowej, a niektóre tomy również w wersji e-book (pdf).

sklepcotg.pttk.pl

Śp. Jacek Gołębiowski

Z wielkim żalem informujemy, że 23 grudnia 2019 roku zmarł jeden z naszych Kolegów i dla wielu Przyjaciel – JACEK GOŁĘBIOWSKI, Kustosz Bieszczadzkiego Ośrodka Historii Turystyki Górskiej „Zielony Domek” w Ustrzykach Górnych, członek Podkomisji Klubów Górskich KTG ZG PTTK, Honorowy Przodownik Turystyki Górskiej, kawaler Medalu KTG, Przewodniczący TRW przy „Zielonym Domku”…. i tak by można wymieniać bez końca.

Ukazał się nowy tom Wierchów

Z radością informujemy, że ukazał się kolejny, 82. tom Wierchów!

Ponadto pragniemy przypomnieć, że w sklepie COTG (link poniżej) można nabywać Wierchy w wersji papierowej, a ostatnie dwa tomy również w wersji e-book (pdf).

sklepcotg.pttk.pl

Europejskie Dni Zimowej Turystyki Pieszej w St. Johann in Tirol

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z propozycją imprezy Europejskie Dni Zimowej Turystyki Pieszej, która odbędzie się w terminie 5-8 marca 2020 roku w St. Johann in Tirol, którą kieruje do wszystkich członków PTTK Europejski Związek Wędrownictwa (ERA-EWV-FERP).

Szczegółowe informacje o Zlocie zawarte są na w poniższych plikach:

- Wersja polskojęzyczna
- Wersja anglojęzyczna

Czasowe wyłączenie z eksploatacji "Murowańca" 04.11-20.12.2019

Uprzejmie informujemy, że Schronisko PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej będzie czasowo wyłączone z eksploatacji pomiędzy 4 listopada a 20 grudnia 2019 r.

KOCHAM BABIĄ GÓRĘ – NIE ŚMIECĘ

W ramach akcji KOCHAM BABIĄ GÓRĘ – NIE ŚMIECĘ, Babiogórski Park Narodowy zaplanował na najbliższy weekend majowy akcję edukacyjną, podczas której pracownicy Parku będą informowali turystów m.in. dlaczego na szlakach nie ma koszy na śmieci; o problemie zaśmiecania Babiej Góry i pozostawianiu na niej fekaliów, a także jak należy zachować się na szlakach górskich oraz jak dbać o czystość w parkach narodowych i na terenach podlegających ochronie.

Kurs znakarzy szlaków górskich 2019

Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK wraz z Oddziałem PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze organizują w dniach 12-13-14.04.2019 r. kurs na uprawnienia znakarza szlaków górskich z bazą w pałacu Bukowiec koło Kowar, w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich.