Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2019 100. Rocznica odzyskania niepodległości Kalendarz
Aktualności, ogłoszenia Relacje, wspomnienia Archiwum

Aktualności, ogłoszenia

Sympozjum Sudeckie 16-17.11.2019

W związku ze zbliżającym się zakończeniem terminu rejestracji uczestników Sympozjum Sudeckiego "Ziemia Kłodzka w kulturze, architekturze i przyrodzie", które odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2019 r. w hotelu "Metro" w Boguszynie k/Kłodzka, w imieniu organizatorów, informujemy, że istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału w dwóch wariantach:

Ukazał się nowy tom Wierchów

Z radością informujemy, że ukazał się kolejny, 82. tom Wierchów!

Ponadto pragniemy przypomnieć, że w sklepie COTG (link poniżej) można nabywać Wierchy w wersji papierowej, a ostatnie dwa tomy również w wersji e-book (pdf).

sklepcotg.pttk.pl

Europejskie Dni Zimowej Turystyki Pieszej w St. Johann in Tirol

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z propozycją imprezy Europejskie Dni Zimowej Turystyki Pieszej, która odbędzie się w terminie 5-8 marca 2020 roku w St. Johann in Tirol, którą kieruje do wszystkich członków PTTK Europejski Związek Wędrownictwa (ERA-EWV-FERP).

Szczegółowe informacje o Zlocie zawarte są na w poniższych plikach:

- Wersja polskojęzyczna
- Wersja anglojęzyczna

58. Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej

Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK, Oddziałowa Komisja Turystyki Górskiej O/PTTK „Ziemi Kłodzkiej“ w Kłodzku oraz Kłodzkie Koło PTTK zapraszają na 58. Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej PTTK, który odbędzie się w Górach Stołowych, w DW Szczelinka w Pasterce w terminie 18-20 października 2019 roku.

Szczegółowe informacje o Zlocie zawarte są na w poniższych plikach:

- Regulamin Zlotu
- Karta zgłoszenia pdf

Czasowe wyłączenie z eksploatacji "Murowańca" 04.11-20.12.2019

Uprzejmie informujemy, że Schronisko PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej będzie czasowo wyłączone z eksploatacji pomiędzy 4 listopada a 20 grudnia 2019 r.

I Międzynarodowe Sudeckie Sympozjum Naukowe

W imieniu Organizatorów, serdecznie zapraszamy do udziału w I Międzynarodowym Sudeckim Sympozjum Naukowym, które odbędzie się 16-17 listopada 2019 roku na Ziemi Kłodzkiej.

50. Ogólnopolski Jubileuszowy Zlot Przodowników TG PTTK

Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK oraz Oddział PTTK Łucznik w Radomiu zapraszają na 50. Ogólnopolski Jubileuszowy Zlot Przodowników TG PTTK, który odbędzie się w dniach 6-8 września 2019 r. w Gliczarowie Górnym.

KOCHAM BABIĄ GÓRĘ – NIE ŚMIECĘ

W ramach akcji KOCHAM BABIĄ GÓRĘ – NIE ŚMIECĘ, Babiogórski Park Narodowy zaplanował na najbliższy weekend majowy akcję edukacyjną, podczas której pracownicy Parku będą informowali turystów m.in. dlaczego na szlakach nie ma koszy na śmieci; o problemie zaśmiecania Babiej Góry i pozostawianiu na niej fekaliów, a także jak należy zachować się na szlakach górskich oraz jak dbać o czystość w parkach narodowych i na terenach podlegających ochronie.