Idziesz w góry? Przeczytaj! Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2021 Aktualności, ogłoszenia Kalendarz

Aktualności, ogłoszenia

Zlot PTG w Międzygórzu

Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK, Delegatura Sudecka KTG ZG PTTK oraz Oddziałowa Komisja Turystyki Górskiej O/PTTK „Ziemi Kłodzkiej" w Kłodzku zapraszają na: 59. Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej PTTK, 52. Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej PTTK oraz Naradę Znakarzy Szlaków Górskich PTTK, które odbędą się w Międzygórzu w terminie 15-17.10.2021 r.

Szczegółowe informacje o Zlocie zawarte są w poniższych plikach:

- Regulamin Zlotu
- Karta zgłoszenia

Kurs znakarza szlaków górskich

Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK wraz z Oddziałem PTTK Rabka – Zdrój organizują w dniach 11-13 czerwca 2021 r. kurs na uprawnienia znakarza szlaków górskich.

Komunikat organizatorów Zlotu Klubów Górskich

Poniżej zamieszczamy ostatni komunikat Prezesa Klubu Górskiego "GRAŃ" - organizatora tegorocznego Ogólnopolskiego Zlotu Klubów Górskich w Wiśle:

Komunikat KTG ZG PTTK

Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,

Wydarzenia tego roku nie pozwoliły na organizację szeregu imprez i spotkań, m.in. nie dojdzie do skutku grudniowe Sympozjum KTG ZG PTTK, ale wielu z Was nie traci nadziei i planuje organizację odwołanych imprez w roku 2021, a mianowicie:

a/ termin tradycyjnego sympozjum KTG ZG PTTK przesunięty jest z 5 grudnia 2020 r. na sobotę 4 grudnia 2021 r., a jego tematyka ma dotyczyć gór z „trójstyku” Czech, Polski i Niemiec. W tym terminie odbędzie się również spotkanie prezesów (przedstawicieli) klubów górskich;
b/Ogólnopolski Zlot Klubów Górskich PTTK, oczywiście jeśli warunki sanitarne na to pozwolą, planowany jest 13-16 maja 2021 r. w bazą w Wiśle;
c/ 5. Zlot Zdobywców i Sympatyków GOT PTTK im. Przemysława Jończyka, organizowany przez Oddz. Wojskowy PTTK w Krakowie planowany jest 18-19 września 2021 r. z bazą w Korbielowie;
d/ Oddział PTTK w Kłodzku planuje organizację 15-17 października 2021 r. połączonych (już tak bywało) zlotów przodowników turystyki górskiej - Ogólnopolskiego i Sudeckich Przodowników;
e/ planowane jest też Sympozjum Sudeckie (organizowane zgodnie z harmonogramem co 2 lata, poprzednie odbyło się w 2019 r.);
f/ w czerwcu planowany jest kurs znakarski organizowany przez O/PTTK w Rabce.

Śp. Andrzej Hermann

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 30 czerwca 2020 r. zmarł nasz Kolega śp. Andrzej Hermann.

Przodownik Turystyki Górskiej z uprawnieniami na wszystkie pasma, Przewodniczący Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej PTG w województwie Kujawsko-Pomorskim. Członek Oddziału Uniwersyteckiego PTTK w Toruniu oraz Klubu TG "Karpaty". Był nie tylko doświadczonym Przodownikiem TG, ale także wybitnym krajoznawcą. Miał na koncie sporo niewielkich, ale interesujących publikacji krajoznawczych.

Zlot Klubów Górskich

Jak wszyscy doskonale wiedzą obecna pogarszająca się z dnia na dzień sytuacja pandemiczna w kraju po raz kolejny zmusza nas tzn. Komisję Turystyki Górskiej, Podkomisję Klubów, Oddział Poznański PTTK i bezpośredniego organizatora tegorocznego Zlotu Klubów Górskich - poznańskiego Klubu Górskiego „GRAŃ” do podjęcia trudnej, ale chyba jedynej słusznej decyzji mającej na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie uczestników jubileuszowego 40 Ogólnopolskiego Zlotu Klubów Górskich PTTK w Wiśle, o ponownym ale koniecznym przełożeniu terminu zlotu na:13-16 maja 2021 r.

Zlot PTG w Świętej Katarzynie

Na prośbę Kolegów z Oddziału PTTK Łucznik w Radomiu, przedstawiamy zaproszenie na Indywidualny Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej PTTK w Świętej Katarzynie, który odbędzie się 4-6 września 2020 roku. Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK nie jest organizatorem tej imprezy, jednak przekazujemy tę informację, która skierowana jest bezpośrednio do Przodowników Turystyki Górskiej PTTK.

Odwołany 59. Ogólnopolski Zlot Sudeckich PTG PTTK

Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce, planowany na październik, 59. Ogólnopolski Zlot Sudeckich PTG PTTK został ODWOŁANY.