Idziesz w góry? Przeczytaj! Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2020 Aktualności, ogłoszenia Kalendarz

Aktualności, ogłoszenia

Komunikat KTG ZG PTTK

Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,

Wydarzenia tego roku nie pozwoliły na organizację szeregu imprez i spotkań, m.in. nie dojdzie do skutku grudniowe Sympozjum KTG ZG PTTK, ale wielu z Was nie traci nadziei i planuje organizację odwołanych imprez w roku 2021, a mianowicie:

a/ termin tradycyjnego sympozjum KTG ZG PTTK przesunięty jest z 5 grudnia 2020 r. na sobotę 4 grudnia 2021 r., a jego tematyka ma dotyczyć gór z „trójstyku” Czech, Polski i Niemiec. W tym terminie odbędzie się również spotkanie prezesów (przedstawicieli) klubów górskich;
b/Ogólnopolski Zlot Klubów Górskich PTTK, oczywiście jeśli warunki sanitarne na to pozwolą, planowany jest 13-16 maja 2021 r. w bazą w Wiśle;
c/ 5. Zlot Zdobywców i Sympatyków GOT PTTK im. Przemysława Jończyka, organizowany przez Oddz. Wojskowy PTTK w Krakowie planowany jest 18-19 września 2021 r. z bazą w Korbielowie;
d/ Oddział PTTK w Kłodzku planuje organizację 8-10 października 2021 r. połączonych (już tak bywało) zlotów przodowników turystyki górskiej - Ogólnopolskiego i Sudeckich Przodowników;
e/ planowane jest też Sympozjum Sudeckie (organizowane zgodnie z harmonogramem co 2 lata, poprzednie odbyło się w 2019 r.);
f/ w czerwcu planowany jest kurs znakarski organizowany przez O/PTTK w Rabce.

Wirus sparaliżował wiele działań, lecz KTG ZG PTTK była i jest w kontakcie z przodownikami, znakarzami itp. w razie potrzeby. Z przykrością musimy poinformować, że w dobie pandemii trudno nam było rekomendować udział w imprezach. Natomiast warto odnotować wzrost liczby turystów w górach tego lata, także w terenach dotychczas mniej uczęszczanych.

Zebranie Komisji odbyło się 12 czerwca w Rytrze (członkowie uczestniczyli na własny koszt z uwagi na blokadę finansową Towarzystwa). Planujemy, zgodnie z harmonogramem, spotkać się, tym razem elektronicznie, na początku grudnia i być może takie spotkania w różnych formach i w różnych gremiach trzeba będzie kontynuować, albowiem w projekcie budżetu PTTK na rok 2021 możemy liczyć na sfinansowanie organizacji jednego posiedzenia Komisji.

Nie chcąc narażać osób wyróżnionych i członków KTG uczestnictwem w wieloosobowych spotkaniach Komisja odstąpiła aż do odwołania (na czas pandemii) od swych postanowień: wyróżnieni Medalem KTG, Dyplomem KTG i tytułem Honorowego Przodownika TG otrzymają te wyróżnienia pocztą (niestety, wyróżnieni przodownicy lub wnioskodawcy muszą odznakę wykupić w COTG PTTK w Krakowie).

Jest duże prawdopodobieństwo, że „pod choinkę” będziemy mogli kupić (także w COTG) 84. tom Wierchów za rok 2018. Prosimy zatem o nadsyłanie pilnie materiałów i fotografii do kroniki, do tomu za rok 2019.

ZG PTTK