Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2019 Aktualności, ogłoszenia Kalendarz

Egzaminy PTG

Egzamin PTG w Gdańsku - 27.03.2020

Komisja Egzaminacyjna d.s. Przodowników Turystyki Górskiej przy Pomorskiej Komisji Turystyki Górskiej PTTK w Gdańsku zaprasza na egzaminy dla kandydatów na Przodowników Turystyki Górskiej i Przodowników rozszerzających swoje uprawnienia, które odbędą się 27.03.2020 r. (piątek) o godzinie 17.00 w siedzibie Oddziału Regionalnego PTTK Gdańsk, ul. Ogarna 72 (Krowia Brama).

Przypominamy o wymaganiach dla kandydatów na PTG:
- wiek: min. 18 lat
- wykształcenie: min. średnie
- staż w PTTK: min. 2 lata
- mała złota GOT
- opinia macierzystego koła/klubu turystycznego PTTK (na wniosku)

Kandydaci na przodowników wypełniają wniosek o mianowanie dostępny na stronie internetowej KTG ZG PTTK oraz dołączają doń zdjęcie legitymacyjne.

Przodownicy rozszerzający się wypełniają wniosek o rozszerzenie (ten sam formularz), opinia klubu nie jest konieczna.

Wypełnione wnioski należy przesłać na adres Oddział Regionalny PTTK Gdańsk, Ogarna 72, 80-826 Gdańsk lub zostawić bezpośrednio w Oddziale na Ogarnej - w terminie do 25.03.2020 r. (Alternatywnie możliwe jest też dostarczenie wypełnionego wniosku i zdjęcia bezpośrednio na egzamin, pod warunkiem wcześniejszego kontaktu z sekretarzem komisji: Krzysztof Nowak k.knovak@gmail.com (do 25.03.2020 r.).

Wymogi egzaminacyjne, zestawy przykładowych pytań, zasady, regulaminy itp. znajdują się na stronie Pomorskiej KTG.

Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej
Jacek Sołtys