Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Aktualności, ogłoszenia Archiwum Kalendarz

3. Międzynarodowy Konkurs „Najlepsze wydawnictwa o górach”, Kraków 2018

W ramach 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (Polska) w 2018 roku został ogłoszony 3. Międzynarodowy Konkurs „Najlepsze wydawnictwa o górach”, którego organizatorami są Targi w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie.

Przewodniczącym Jury Konkursu jest przewodniczący Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK kol. Jerzy W. Gajewski.

Do Konkursu mogą być zgłaszane wydawnictwa wydane w dowolnym języku o terenach górskich ze wszystkich kontynentów oraz o tematyce związanej z górami (geologia, przyroda i jej ochrona, historia, zabytki, etnografia i innej), które ukazały się z wydrukowaną datą wydania od 2014 roku (włącznie).

Do tegorocznego Konkursu można zgłosić wydane w dowolnym języku albumy, przewodniki, wydawnictwa popularnonaukowe, monografie, prozę literacką o tematyce górskiej, mapy, atlasy oraz encyklopedie, słowniki nazewnictwa miejscowości, obiektów, przyrodnicze lub inne o tematyce górskiej.

Uczestnictwo w Konkursie jest bezpłatne dla Zgłaszającego wydawnictwa i nie wiąże się z uiszczeniem opłaty rejestracyjnej. Szczegóły dotyczące Konkursu znajdują się w załączonym regulaminie i formularzu zgłoszenia. Są one również dostępne na stronach www.cotg.pttk.pl oraz www.ksiazka.krakow.pl.

W 2. Konkursie w 2017 roku brało udział 39 wydawców z ośmiu krajów (Austria, Bułgaria, Czechy, Grecja, Polska, Słowacja, Ukraina i Wielka Brytania), którzy zgłosili do Konkursu 124 wydawnictwa. Wśród laureatów lub wyróżnionych w Konkursie znalazły się wydawnictwa z Austrii, Bułgarii, Czech, Polski, Słowacji i Ukrainy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie – zgłoszenia do 20 września 2018 roku (włącznie).

ORGANIZATORZY