Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Aktualności, ogłoszenia Archiwum Kalendarz

Sympozjum

SYMPOZJUM WSCHODNIOKARPACKIE KTG ZG PTTK Kraków 1 grudnia 2018 r.

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK zaprasza 1 grudnia 2018 roku na doroczne SYMPOZJUM GÓRSKIE KTG ZG PTTK, które odbędzie się w Centralnym Ośrodku Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, na ul. Jagiellońskiej 6. Początek sympozjum o godz. 10.00, zakończenie około godz. 14:15.

Sympozjum górskie KTG ZG PTTK jest przygotowane w formule zapoczątkowanej w 2015 roku. W pierwszej części Sympozjum foto-prelekcje nawiązują do HISTORII DZIAŁALNOŚCI NASZEGO TOWARZYSTWA. W drugiej części tematem Sympozjum są TERENY GÓRSKIE I OBIEKTY W GÓRACH NA LISTACH ŚWIATOWYCH UNESCO (Lista Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO lub Lista Rezerwatów Biosfery UNESCO). W bieżącym roku foto-prelekcje mają tematykę wschodniokarpacką, gdyż tereny te znalazły się po I wojnie światowej w granicach Polski oraz w związku z obchodzoną 100. ROCZNICĄ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI (1918-2018).

Każdy uczestnik Sympozjum przy podpisaniu listy obecności otrzymuje los z numerem, a podczas przerwy w Sympozjum odbędzie się LOSOWANIE BEZPŁATNYCH PRZEWODNIKÓW, ALBUMÓW I MAP z terenów górskich. Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w dniu Sympozjum prowadzić będzie sprzedaż wydawnictw o tematyce górskiej.

Program Sympozjum Wschodniokarpackiego KTG ZG PTTK

10.00 – 10.15 – otwarcie Sympozjum przez Przewodniczącego KTG ZG PTTK Jerzego W. Gajewskiego (15 minut)

10.15 – 10.20 – zapowiedź foto-prelekcji związanej z walkami podczas I wojny światowej o odzyskanie niepodległości przez Polskę – Jacek Płonczyński

10.20 – 11.00 – „Walki II Brygady Legionów Polskich podczas I wojny światowej na terenach Karpat Wschodnich o odzyskanie niepodległości przez Polskę” – Stefan Rzonca (40 minut)