o górach - 2017 r.

Egzaminy PTG

Egzamin PTG w Warszawie - 5 czerwca 2017

Komisja Egzaminacyjna ds. PTG w Warszawie ma przyjemność zaprosić przedstawicieli KTG ZG oraz Kolegów przodowników i kandydatów na egzamin dla kandydatów oraz na rozszerzenie uprawnień przodowników TG w tegorocznej sesji wiosennej, który odbędzie się w dniu 5 czerwca 2017 r. o godzinie 16.00 w siedzibie ZG PTTK w Warszawie przy ulicy Senatorskiej 11.

Dla nowych kandydatów przewidziany jest egzamin pisemny z części ogólnej wiedzy o górach (w tym regulamin GOT) oraz dla wszystkich egzamin ustny ze szczegółowej znajomości terenu wybranych uprawnień. Podstawową, uporządkowaną wiedzę zawiera pozycja: Kacperski W., Kresek Z.: Vademecum PTG. Kraków 2010. Uprzejmie proszę Kolegów o dostarczenie wniosków zawczasu (co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem) do naszego TRW GOT i zabranie na egzamin legitymacji PTG lub jednego zdjęcia legitymacyjnego.

Obowiązujący wzór wniosku o nadanie/rozszerzenie uprawnień jest dostępny na stronie internetowej KTG ZG PTTK. Formularz z pliku pdf należy wydrukować DWUSTRONNIE na JEDNYM arkuszu. Zgodnie z zaleceniem KTG ZG nie będziemy rozpatrywać wniosków złożonych na innych formularzach. Wniosek ubiegającego się o mianowanie powinien zawierać opinię (rekomendację) macierzystej jednostki PTTK oraz być uzupełniony podpisaną listą wycieczek, rajdów i imprez, które kandydat prowadził lub był ich uczestnikiem.

Informacja o egzaminie jest także dostępna na tablicach ogłoszeń w siedzibach PTTK przy ul. Senatorskiej 11 oraz ul. Kopernika 30 w Warszawie.