o górach - 2017 r.

Informacje Podkomisji Klubów Górskich PTTK

Apel do turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK zwraca się z prośbą do wszystkich turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki, aby wstąpili wówczas do księgarń i odnotowali ze stron redakcyjnych albumów, przewodników, atlasów, map oraz innych wydawnictw o tematyce górskiej, adresy e-mail wydawców, którzy je opublikowali.

Kolega Jerzy Gajewski przewodniczył Jury Konkursu „Najlepsze wydawnictwa o górach”, organizowanego przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, Targi w Krakowie Sp. z o.o. i Wydawnictwo „Karpaty” z Krakowa, a którego pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku w ramach 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Druga edycja Konkursu będzie miała charakter międzynarodowy, a do tego potrzebne są adresy e-mail, o które prosimy w niniejszym piśmie, aby wysłać na nie zaproszenia do udziału w Konkursie. Już w 2016 roku w Konkursie brały udział wydawnictwa z Bułgarii, Republiki Słowackiej i Republiki Czeskiej.

Pragniemy nadmienić, że zgodnie z regulaminem tego Konkursu, wszystkie nadesłane wydawnictwa po jego zakończeniu przekazane zostają bezpłatnie do zbiorów Centralnej Biblioteki Górskiej PTTK w Krakowie i mogą służyć wszystkim turystom górskim wybierającym się na wycieczki w różne rejony gór świata.

Odnotowane podczas wycieczek adresy e-mail uprzejmie prosimy przesłać drogą elektroniczną do Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK – poczta@cotg.pttk.pl lub do Wydawnictwa „Karpaty” w Krakowie – krakow@wydawnictwokarpaty.pl.

Przewodniczący Podkomisji
Klubów Górskich KTG ZG PTTK