Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Kalendarz
Aktualności, ogłoszenia Relacje, wspomnienia Archiwum

Informacje Podkomisji Klubów Górskich PTTK

Apel do turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK zwraca się z prośbą do wszystkich turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki, aby wstąpili wówczas do księgarń i odnotowali ze stron redakcyjnych albumów, przewodników, atlasów, map, literatury oraz innych wydawnictw o tematyce górskiej, adresy e-mail lub stron www i nazwy wydawców, którzy dany rodzaj wydawnictwa opublikowali. Prośba ta dotyczy też tego rodzaju wydawnictw zagranicznych spotkanych również w różnych miejscach na terenie Polski.

Przewodniczący Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK Kolega Jerzy Gajewski przewodniczył już trzykrotnie Jury Międzynarodowego Konkursu „Najlepsze wydawnictwa o górach”, organizowanego przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, Targi w Krakowie Sp. z o.o. i Wydawnictwo „Karpaty” Andrzej Łączyński z Krakowa. Konkurs ten od 2016 roku jest przeprowadzany w ramach odbywających się w Krakowie Międzynarodowych Targów Książki.

Drugi i trzeci z Konkursów miały już charakter międzynarodowy. Brali w nich udział wydawcy z Austrii, Bułgarii, Czech, Francji, Grecji, Polski, Rumunii, Słowacji, Włoch i Wielkiej Brytanii, którzy każdorazowo zgłaszali do Konkursu około 140 wydawnictw (posiadających numer ISBN). Aby trafić do kolejnych zagranicznych wydawców tematyki związanej z górami, a także wysłać im zaproszenia do udziału w Konkursie potrzebne są ich nazwy, adresy e-mail lub stron www, o które prosimy na początku niniejszego pisma.

Pragniemy nadmienić, że zgodnie z regulaminem Konkursu, wszystkie nadesłane wydawnictwa po jego zakończeniu zostają bezpłatnie przekazane do zbiorów Centralnej Biblioteki Górskiej PTTK w Krakowie i służą wszystkim turystom górskim wybierającym się na wycieczki w różne rejony gór świata.

Odnotowane podczas wycieczek rodzaje wydawnictw i ww. adresy wydawców uprzejmie prosimy przesłać drogą elektroniczną do Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie – poczta@cotg.pttk.pl lub do Wydawnictwa „Karpaty” Andrzej Łączyński w Krakowie – krakow@wydawnictwokarpaty.pl.

Przewodniczący Podkomisji
Programowej KTG ZG PTTK