o górach - 2017 r.

Spis PTG

Weryfikacja stanu kadry Przodowników Turystyki Górskiej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowisk górskich naszego Towarzystwa Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK informuje o rozpoczęciu prac nad internetowymi wykazami naszej kadry programowej. Rozpoczynamy od przodowników turystyki górskiej, w wykazie zamieścimy jedynie imię i nazwisko przodownika, numer jego legitymacji, posiadane uprawnienia terenowe oraz miejscowość zamieszkania.

Warunkiem wpisania przodownika do wykazu internetowego jest wypełnienie i nadesłanie załączonej ankiety (wersja DOCX lub wersja PDF).

Uwaga od marca 2016 roku obowiązuje nowy wzór ankiety. Prosimy o korzystanie wyłącznie z nowego wzoru.

Ankietkę można wydrukować, wypełnić i przesłać pocztą na adres: Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK, ul. Jagiellońska 6, 31-010 Kraków; można też wypełnić elektronicznie, wydrukować, własnoręcznie podpisać, zeskanować i w formacie pdf przesłać na nasz adres internetowy: poczta@ktg.pttk.pl. Przodowników będziemy umieszczać w wykazie w miarę otrzymywania wypełnionych ankietek. Dane przekazane w ankietce posłużą również do aktualizacji listy przodowników.

Jednocześnie wdrażamy prace nad stworzeniem internetowego wykazu znakarzy górskich szlaków turystycznych. Związane jest to z wymianą legitymacji znakarzy i weryfikacją stanu kadry. Prace te prowadzone są przez Delegatury KTG ZG PTTK i powinny do końca kadencji dobiec końca.

W dalszej kolejności przewidujemy również opublikowanie wykazów osób wyróżnionych przez Komisję tytułami honorowymi i Medalami KTG ZG PTTK.

Liczymy na daleko idącą pomoc w dotarciu z tą informacją do przodowników w Waszych środowiskach oddziałowych, klubowych, koleżeńskich i wszelkich formalnych i nieformalnych grupach turystycznych. Za zaangażowanie się w akcji tworzenia wykazu naszych przodowników z góry serdecznie dziękujemy.

Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK