o górach - 2017 r.

Uchwała
Krajowej Narady Aktywu Górskiego 2010

podjęta na zakończenie obrad w dniu 21 marca 2010 roku

Komisja uchwał i wniosków Krajowej Narady Aktywu Górskiego działała w składzie: Maciej Michalik, Ziemowit Junowicz i Adam Półrolczyk.

Na ręce Komisji wpłynęło łącznie 7 wniosków, z czego jeden został wycofany przez wnioskodawcę. Pozostałe sześć wniosków zostały poddane dyskusji i następnie przegłosowane. Poniżej treść wniosków w kolejności dyskutowania i głosowania.

I.

Krajowa Narada Aktywu Górskiego zobowiązuje Komisję Turystyki Górskiej ZG PTTK, do zwrócenia uwagi na Kluby Górskie PTTK - ich działalność, stan członkowski, organizację Zlotów Klubów Górskich.
Wzmocnić działalność Podkomisji Klubów Górskich.
W sprawozdaniu KTG ZG PTTK za lata 2005-2009 oddzielić dokonania Klubów Górskich, od zebrań Podkomisji, aby oddać prawdę że nadrzędną imprezą była impreza Klubu, a przy okazji odbyło się zebranie Podkomisji - a nie odwrotnie.
[autor: Zbigniew Bestecki, Za wnioskiem - 51 Przeciw - 0 Wstrzymało się - 4]

II

Krajowa Narada Aktywu Górskiego zobowiązuje Komisję Turystyki Górskiej ZG PTTK, do przywrócenia zasady, że rozliczanie prac znakarskich przez oddziały znakujące w górach, może nastąpić dopiero po akceptacji przez Delegatury KTG ZG PTTK.
[autor: Krystyn Chudoba, Za wnioskiem - 45 Przeciw - 1 Wstrzymało się - 11]

III

Krajowa Narada Aktywu Górskiego zobowiązuje Komisję Turystyki Górskiej ZG PTTK, do umieszczenia, po uprzedniej konsultacji z ZG, wykazu Przodowników Turystyki Górskiej wraz zakresem posiadanych uprawnień.
[autor: Robert Czak, Za wnioskiem - 48 Przeciw - 7 Wstrzymało się - 6]

IV

Krajowa Narada Aktywu Górskiego zobowiązuje Komisję Turystyki Górskiej ZG PTTK, do spowodowania, aby Spółki zarządzające schroniskami górskimi, zobowiązały dzierżawców do wywieszenia wyraźnie uwidocznionych cenników i wszelkich rabatów należnych członkom PTTK.
[autor: Robert Kuzior, Za wnioskiem - 61 Przeciw - 0 Wstrzymało się - 0]

V

Z uwagi na 75 rocznicę wprowadzenia odznaki GOT, Krajowa Narada Aktywu Górskiego zobowiązuje Komisję Turystyki Górskiej ZG PTTK, do uznania roku 2010 Rokiem GOT w PTTK.
Jednocześnie zobowiązuje KTG ZG do uwzględnienia rocznicy GOT przy wyborze tematu grudniowego Sympozjum Górskiego KTG, oraz wprowadzenia do kolejnego wznowienia "Vademecum PTG" rozdziału uwzględniającego powyższą tematykę.
[autor: Jacek Nowicki, Za wnioskiem - 59 Przeciw - 0 Wstrzymało się - 1]

VI

Krajowa Narada Aktywu Górskiego zobowiązuje Komisję Turystyki Górskiej ZG PTTK, do przekazania komisjom egzaminacyjnym, wykazu Przodowników TG z terenu ich działania, w celu weryfikacji kadry przodownickiej.
[autor: Marek Szot, Za wnioskiem - 61 Przeciw - 0 Wstrzymało się - 0]

Na tym uchwałę zakończono.
Karty, z rękopisami wniosków przekazanymi do Komisji wniosków i uchwał Krajowej Narady, zostaną dołączone do dokumentów Narady.