o górach - 2017 r.

Wyniki GOT

Wyniki akcji GOT PTTK w 2008 roku

Ocena akcji GOT PTTK za rok 2008 nie jest łatwa, bowiem nie wszystkie Terenowe Referaty Weryfikacyjne GOT przesłały dane w terminie, co z oczywistych względów zakłóca cykl sprawozdawczości.

Wg uzyskanych danych, nadesłanych przez 75% TRW GOT w roku 2008 zdobyto:

W Centralnym Referacie Weryfikacyjnym GOT w Krakowie zweryfikowano:

Ponadto przyznano 115 odznak „dużych brązowych”, 76 odznak „dużych srebrnych”, 70 odznak „dużych złotych” oraz 70 odznak GOT „Za Wytrwałość”. Zaliczono też 896 norm na odznakę „Za Wytrwałość”.

Zweryfikowano zatem ogółem 8035 odznak w TRW GOT i 979 odznak w CRW GOT (bez uwzględniania norm „Za Wytrwałość”). Łącznie przyznano 9014 odznak, co jest oczywiście wykazem niepełnym.

Oto lista TRW GOT, które nie nadesłały w terminie sprawozdań: Andrychów, Będzin, Chrzanów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk (akad.), Gdynia, Gorzów Wlkp. Kamienna Góra, Katowice (reg.), Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Kłodzko, Koszalin, Kraków (Nowa Huta), Krosno, Krynica, Kutno, Limanowa, Mielec, Międzygórze, Mysłowice, Nowy Sącz, Ostrowiec, Piła, Płock, Radom (Łucznik), Skarżysko Kamienna, Starachowice, Świdnica, Wrocław. Wstyd!

W związku z tym apel do Koleżanek i Kolegów z TRW GOT, które z jakiegoś powodu nie działają, aby jak najszybciej o tym fakcie zawiadomiły Komisję Turystyki Górskiej ZG PTTK. Usuniemy TRW z wykazu i nie będziemy dezinformować turystów.