Komisja Turystyki Górskiej
Wyszukiwarka strony KTG ZG PTTK - wpisz szukany wyraz

Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Aktualności, ogłoszenia Archiwum Kalendarz
KTG ZG PTTK
Relacje, wspomnienia
Górska Odznaka Turystyczna PTTK Regulamin GOT PTTK Wyniki akcji GOT PTTK Lista TRW GOT PTTK Informacje dla
TRW GOT PTTK

Przodownicy Turystyki Górskiej PTTK Spis PTG PTTK Egzaminy PTG PTTK
Znakowanie szlaków Znakarze Szlaków
Komisja Turystyki
Górskiej ZG PTTK
Skład Komisji Dokumenty Komisji Podkomisje i
Delegatury KTG ZG PTTK
Kontakt z Komisją Wyróżnienia Komisji
Podkomisja Klubów
Górskich KTG ZG PTTK
Informacje Podkomisji Lista Klubów Górskich
Podkomisja Programowa
KTG ZG PTTK
110-lecie Orlej Perci Ośrodki Historii
Turystyki Górskiej
Ratownictwo w górach
- TOPR i GOPR

Dekalog turysty górskiego Vademecum turysty górskiego
Linki Uwagi o szlakach

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

Tomasz, Żywiec 2018-09-21 23:52:26
email: tom.stok@outlook.com  

Szlak zielony biegnący od Czernichowa do Przyszopu w Beskidzie Małym jest bardzo słabo oznakowany, w niektórych miejscach trzeba się wręcz domyślać, w którą stronę skręca. Trudno się zorientować gdzie należy iść spod Urzędu Gminy w Czernichowie.

-----------------
slawo67, kędzierzyn-koźle 2018-09-21 13:14:42
email: slawoman67@vp.pl  

szlak czarny z Rabki Zdroju do Olszówki Dolnej.Po zejściu z Grzebienia ginie;brak oznakowania.Straciłem trochę czasu na jego odszukanie i nie znalazłem więc zmuszony byłem iść na azymut.

-----------------
Mariusz, Wrocław 2018-09-18 20:06:17
email: roveristo@o2.pl  

Góry Kamienne szlak czerwony (Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza) na odcinku Jedlina Zdrój stacja Kolejowa a górą Jeleniec - informacja z wędrówki w maju 2018 - idąc od ulicy w Rybnicy na zbocze góry Jeleniec Mały: po wichurach zostało powalonych wiele drzew, wjechał ciężki sprzęt żeby usunąć zniszczenia, braki w oznaczeniu szlaku, ścieżka momentami trudna do odnalezienia.

-----------------
MarcinZ, Sosnowiec 2018-08-30 11:45:30
 

Żółty szlak z Soblówki na Rycerzową - ze względu na wycinkę drzew brak oznaczeń na dłuższym odcinku szlaku (szczególnie od momentu rozwidlenia się szlaków żółtego i niebieskiego), łatwo zgubić drogę ze względu na wiele ścieżek znajdujących się w pobliżu i stosunkowo gęste zarośla. Ponadto brak wyraźnego oznaczenia skrętu w prawo szlaków żółtego i niebieskiego w momencie zejścia z drogi asfaltowej.

-----------------
Aga, Wola 2018-08-21 21:18:25
email: aga.mazur38@interia.pl  

Żółty szlak, Korbielów - Hala Miziowa. W miejscu zejścia szlaków z drogi asfaltowej (Ul. Zbójnicka) do lasu, słabe oznakowanie zakrętu w lewo. Dużo osób nie zauważa i idzie prosto i zaczynają się gubić.

-----------------
Ryszard Malesza, Wałbrzych 2018-08-15 09:01:38
 

Przykro było jak żegnaliśmy Jaśka Swierzewskiego znakarza społecznika który przez 16 lat dbał o szlaki i nikt z Zarządu i Komisji Górskiej nie raczył uczestniczyć w ceremonii:-(wstyd!!

-----------------
Anna, Gdansk 2018-08-07 08:00:08
 

Turbacz - czerwony szlak w kierunku parkingu Kominki. Brak oznaczeń, wiele rozwidleń, poprzez które bardzo łatwo zgubić drogę.

-----------------
Zefir, Zielona Góra 2018-07-29 06:56:51
 

GSB odcinek Skawa - Rabka,brak info o zamknięciu szlaku po wyjściu od strony przystanku PKP w Skawie.Kiedy wejdzie się na grzbiet w stronę Birtalowej jest już za późno na bezpieczne obejście budowy węzła S-7 i trzeba iść kilkaset metrów wzdłuż zakopianki ocierając się o pędzące tiry.Granda trwająca drugi rok!

-----------------
Tomek, Piotrków Tryb. 2018-06-03 22:27:59
 

Uwaga do poprzedniego wpisu - chodzi oczywiście o szlak niebiesko-żółty, przepraszam za pomyłkę.

-----------------
Tomek, Piotrków Tryb. 2018-06-03 22:24:40
email: tomasz.rejniak@wp.pl  

Beskid Żywiecki, zielono-żółty szlak z Soblówki. W miejscu rozejścia się obu szlaków brak oznaczeń, pewnie z powodu ścinki drzew. Bardzo trudno odnaleźć oba szlaki, zwłaszcza żółty, prowadzący na Rycerzową. Turyści błądzą w tym miejscu. Konieczne naniesienie nowych znaków.

-----------------
agak, Brenna 2018-05-11 09:56:16
email: agoleksiak@wp.pl  

Szlak żółty trasa z "Pod Orłową" do "Brenna Leśnica szkoła" w miejscu ostrego skrętu brak oznaczenia, turyści często przez pomyłkę docierają do ulicy Hallera czyli wychodzą 1,5 km dalej od szkoły i tracą żółty szlak (który prowadzi dalej na "Stary Groń")

-----------------
Krzysztof, Głogowo 2017-11-22 00:31:34
 

Beskid Niski, rejon przełęczy Dukielskiej, szlak niebieski. Idąc od Barwinka przed przełęczą Dukielską szlak niebieski skręca w lewo, na wschód. Po zejściu z drogi szlak jest niewidoczny - brak ścieżki, nie widać też znaków. Najlepiej przejść na azymut do granicy i dojść do czerwonego szlaku słowackiego, prowadzącego do wieży widokowej. Tam łączy się ze szlakiem niebieskim.

-----------------

poprzednie

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!
Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.