Idziesz w góry? Przeczytaj! Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2020 Aktualności, ogłoszenia Kalendarz

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

Jerzy R.M, Kraków 2020-09-05 17:08:57
email: george.mculec@wp.pl

CD wpisu: Nieco wcześniej poprzekstokową łąkę ogradza płot schodzący do samego potoku (pasące się konie). Wspomniane "szuwary" są miejscami zabagnione. Aż do przedpola Bodzentyna nie zauważyłem ŻADNEGO oznakowania. W oddz.kieleckim PTTK i u 2 autorów przewodników nie potrafiono powiedzieć mi, kto jest odpowiedzialny za znakowanie tego odcinka. T. Wróblewski w swoim przewodniku z 1977(!!!) roku (str.163) już pisał że szlak Bodzentyn - Tarczek - Starachowice "praktycznie nie istnieje. Czy jest ktoś w stanie ustosunkować się do tej uwagi, w interesie chodzących nie tylko wzdłuż tzw. klasycznych tras? A może fatalnie obserwowałem teren???

Jerzy R.M, Kraków 2020-09-05 16:55:17
email: george.mculec@wp.pl

Odcinek szlaku zielonego Tarczek/Kościół - wschodnie przedpole Bodzentyna - stan kwiecień 2020. Schodząc od kościoła w dół do potoku Psarka, spotkane znaki to: na narożniku ogrodzenia po prawej i ostatni dostrzeżony - na drzewie przy pierwszym mostku kierujący pod kątem prostym w prawo, ZGODNIE Z MAPĄ. Wg tejże (Compass, od kilku wydań po ostanie!), znaki mają prowadzić tuż przy prawym orograficznie (pd) brzegu potoku. Po ok.100 metrach, na rachitycznym , brzegowo usytuowanym i mocno pochylonym nad korytem potoku drzewku, dostrzegłem coś co mogłoby sugerować niegdyś namalowany znak. Początkowo idzie się koszoną łąką, po czym meandrująca Psarka "odpycha" idącego bardziej na lewo, ku nieco podmokłym "szuwarom". CD w

Arek, Katowice 2020-08-23 08:45:25

Słopnice Królewskie - Mogielica szlak żółty w partii szczytowej szlaku oznaczenia zniszczone przez wandali różowym sprayem pozdrawiam Arek

Arek, Katowice 2020-08-23 08:41:56

Zasadne - Gorc przez Gorcowiaki i Kubasiówkę szlak czerwony słabe i znikome oznaczenie szczególnie na krzyżówkach z drogami i ścieżkami leśnymi, pomimo posiadania GPS i mapy 1:35000 konieczność poszukiwania właściwej trasy wydłuża przejście o ok. 15-30 minut pozdrawiam Arek

Maciek, Porąbka 2020-08-21 14:46:02

Pilna potrzeba przetrasowania szlaków żółtego i zielonego na odcinku Porąbka - Międzybrodzie Bialskie (ok. 1,4km)! Być może w latach 70. była to mało uczęszczana szosa, ale obecnie szlak biegnie drogą wojewódzką 948, na której brak jakiegokolwiek pobocza, a w dodatku jest obramowany barierami, więc przed samochodami i tirami nie ma nawet gdzie uciec. Może żółty na Hrobaczą poprowadzić częściowo ul. Źródlaną, a potem lasem? Jak na razie skrajnie niebezpieczny fragment - tylko czekać na potrącenie turysty!

Piotr, Wrocław 2020-08-15 23:30:39

Szlak zielony Szklarska Poręba - Wałbrzych: Za zejściem z DK5 w Marciszowie Górnym przejście przez pole na Masyw Krąglaka - brak czytelnego oznakowania o przebiegu trasy; za tymże polem na drodze leśnej szlak się urywa - wycinka. Przy zejściu z Krąglaka na granicy lasu brak oznakowań na odległości ok 300m, w tym o skręcie w prawo, ukrytego w gęstwinie. Ten sam szlak, za miejscowością: Zejście z jezdni w Gostkowie w stronę Masywu Trójgarbu, obok młyna: brak oznakowań, droga polna zmieniła przebieg. Przez brak oznakowań zgubiłem się w lesie mimo mapy i kompasu.

Weronika , 2020-07-15 17:05:22
email: weronika.mrozek@wp.eu

Trasa na odcinku Wołowiec - Jarząbczy Wierch, szlak czerwony w Tatrach Zachodnich. Bardzo słabe oznakowanie szczególnie w miejscach, gdzie wydeptane są dodatkowe ścieżki przez turystów przez co łatwo pobłądzić.

Tomasz, Tarnów 2020-07-11 19:01:50

Szlak czerwony Rytro - Przechyba. Za stacją PKP w Rytrze brakuje znaku pokazującego skręt szlaku w lewo w boczną uliczkę.

Tomasz, Tarnów 2020-07-11 18:56:54

Czerwony Szlak - Przechyba - Krościenko. Na Dzwonkówce tablica informacyjna podaje czas przejścia do Krościenka 1godz30min. 50 m dalej w stronę Krościenka następna tablica pokazuje już czas 2 h.

sris, sris 2020-06-23 15:56:18

sris

, 2019-11-04 11:48:51

Szlak w Bieszczadach z Wołosania przez Żubracze i dalej na Chyrlatą na wszystkich mapach ma kolor niebieski a w terenie jest zielony. O co chodzi?

Mirek, Kraków 2019-10-02 19:36:45
email: elmir_elmir@o2.pl

Witam Szlak czarny z Rabki-Zdrój do Mszany Dolnej przez Potaczkową i Adamczykową. Uwaga dotyczy informacji na szlakowskazie na początku szlaku w Rabce przy Parku Zdrojowym. Podany jest czas przejścia z Rabki-Zdrój do Mszany Dolnej 3h30min. Mapy, przewodniki i inne informatory podają średnio 5h30min i to jest realny czas przejścia ponad 17km przez kilka wzniesień. Taka informacja może wprowadzić w kłopoty zainteresowanych szlakiem turystów.

-----------------

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!