Komisja Turystyki Górskiej
Wyszukiwarka strony KTG ZG PTTK - wpisz szukany wyraz

Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Aktualności, ogłoszenia Archiwum Kalendarz
KTG ZG PTTK
Relacje, wspomnienia
Górska Odznaka Turystyczna PTTK Regulamin GOT PTTK Wyniki akcji GOT PTTK Lista TRW GOT PTTK Informacje dla
TRW GOT PTTK

Przodownicy Turystyki Górskiej PTTK Spis PTG PTTK Egzaminy PTG PTTK
Znakowanie szlaków Znakarze Szlaków
Komisja Turystyki
Górskiej ZG PTTK
Skład Komisji Dokumenty Komisji Podkomisje i
Delegatury KTG ZG PTTK
Kontakt z Komisją Wyróżnienia Komisji
Podkomisja Klubów
Górskich KTG ZG PTTK
Informacje Podkomisji Lista Klubów Górskich
Podkomisja Programowa
KTG ZG PTTK
110-lecie Orlej Perci Ośrodki Historii
Turystyki Górskiej
Ratownictwo w górach
- TOPR i GOPR

Dekalog turysty górskiego Vademecum turysty górskiego
Linki Uwagi o szlakach

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

Agnieszka, Kraków 2018-10-21 21:28:30
email: a.mola@uj.edu.pl  

Pieniny Małe, trasa z Wysokiej na Szafranówkę, szlak niebieski w okolicy Durbaszki (przy słupku granicznym nr 97/I) szlak nieoznakowany (brak znaków już od bacówki). W FATALNYM miejscu szlak wiedzie na wprost przez łąkę podczas gdy polna droga, którą wcześniej idziemy skręca w lewo na południe. We mgle w której wczoraj wędrowaliśmy pozostaje czujny Anioł Stróż i szósty zmysł by akurat w tym miejscu wyjąć kompas... W tym miejscu ABSOLUTNIE KONIECZNE doznakowanie!

-----------------
Agnieszka, Kraków 2018-10-11 23:50:24
email: a.mola@uj.edu.pl  

Nowy Targ, szlak żółty na Turbacz, miejscami długie odcinki pozbawione znaków, w bardzo mylących miejscach (rozstaje ścieżek, polany), zwłaszcza podczas schodzenia z Turbacza. Łatwo pobłądzić, konieczne uzupełnienie oznakowania.

-----------------
Agnieszka, Kraków 2018-10-11 23:45:52
email: a.mola@uj.edu.pl  

Beskid Żywiecki, szlak z Soblówki na Rycerzową-potwierdzam problemy z oznakowaniem, żółty szlak w początkowym odcinku nie do odnalezienia!

-----------------
Krzysztof, Zawoja 2018-10-08 09:44:50
email: zawojanin@onet.pl  

Kiepskie oznakowanie szlaku żółtego Z Juszczyna na Halę Krupową. Na stacji PKP w Juszczynie przydałaby się tablica z czasem dojścia do schroniska. Większość znaków zatarta i ledwo widoczna. Miejscami idzie na na orientację.

-----------------
Jan Kozdrowski, Wroclaw 2018-10-02 17:56:58
email: jkozdr@wp.pl  

Gorce. Szlak czerwony z Zasadne na Gorc Kamieniecki i powrót pętlą do Zasadne. Bardzo długie odcinki pozbawione oznakowania.

-----------------
Tomasz, Żywiec 2018-09-21 23:52:26
email: tom.stok@outlook.com  

Szlak zielony biegnący od Czernichowa do Przyszopu w Beskidzie Małym jest bardzo słabo oznakowany, w niektórych miejscach trzeba się wręcz domyślać, w którą stronę skręca. Trudno się zorientować gdzie należy iść spod Urzędu Gminy w Czernichowie.

-----------------
slawo67, kędzierzyn-koźle 2018-09-21 13:14:42
email: slawoman67@vp.pl  

szlak czarny z Rabki Zdroju do Olszówki Dolnej.Po zejściu z Grzebienia ginie;brak oznakowania.Straciłem trochę czasu na jego odszukanie i nie znalazłem więc zmuszony byłem iść na azymut.

-----------------
Mariusz, Wrocław 2018-09-18 20:06:17
email: roveristo@o2.pl  

Góry Kamienne szlak czerwony (Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza) na odcinku Jedlina Zdrój stacja Kolejowa a górą Jeleniec - informacja z wędrówki w maju 2018 - idąc od ulicy w Rybnicy na zbocze góry Jeleniec Mały: po wichurach zostało powalonych wiele drzew, wjechał ciężki sprzęt żeby usunąć zniszczenia, braki w oznaczeniu szlaku, ścieżka momentami trudna do odnalezienia.

-----------------
MarcinZ, Sosnowiec 2018-08-30 11:45:30
 

Żółty szlak z Soblówki na Rycerzową - ze względu na wycinkę drzew brak oznaczeń na dłuższym odcinku szlaku (szczególnie od momentu rozwidlenia się szlaków żółtego i niebieskiego), łatwo zgubić drogę ze względu na wiele ścieżek znajdujących się w pobliżu i stosunkowo gęste zarośla. Ponadto brak wyraźnego oznaczenia skrętu w prawo szlaków żółtego i niebieskiego w momencie zejścia z drogi asfaltowej.

-----------------
Aga, Wola 2018-08-21 21:18:25
email: aga.mazur38@interia.pl  

Żółty szlak, Korbielów - Hala Miziowa. W miejscu zejścia szlaków z drogi asfaltowej (Ul. Zbójnicka) do lasu, słabe oznakowanie zakrętu w lewo. Dużo osób nie zauważa i idzie prosto i zaczynają się gubić.

-----------------
Ryszard Malesza, Wałbrzych 2018-08-15 09:01:38
 

Przykro było jak żegnaliśmy Jaśka Swierzewskiego znakarza społecznika który przez 16 lat dbał o szlaki i nikt z Zarządu i Komisji Górskiej nie raczył uczestniczyć w ceremonii:-(wstyd!!

-----------------
Anna, Gdansk 2018-08-07 08:00:08
 

Turbacz - czerwony szlak w kierunku parkingu Kominki. Brak oznaczeń, wiele rozwidleń, poprzez które bardzo łatwo zgubić drogę.

-----------------

poprzednie

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!
Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.