Komisja Turystyki Górskiej
Wyszukiwarka strony KTG ZG PTTK - wpisz szukany wyraz

Idziesz w góry? Przeczytaj! Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2021 Aktualności, ogłoszenia Kalendarz
KTG ZG PTTK
Relacje, wspomnienia Archiwum
Górska Odznaka Turystyczna PTTK Regulamin GOT PTTK Wyniki akcji GOT PTTK Lista TRW GOT PTTK Informacje dla
TRW GOT PTTK

Przodownicy Turystyki Górskiej PTTK Spis PTG PTTK Egzaminy PTG PTTK
Znakowanie szlaków Znakarze Szlaków
Komisja Turystyki
Górskiej ZG PTTK
Skład Komisji Dokumenty Komisji Podkomisje i
Delegatury KTG ZG PTTK
Kontakt z Komisją Wyróżnienia Komisji
Podkomisja Klubów
Górskich KTG ZG PTTK
Informacje Podkomisji Lista Klubów Górskich
Podkomisja Programowa
KTG ZG PTTK
Ośrodki Historii
Turystyki Górskiej
Ratownictwo w górach
- TOPR i GOPR

Vademecum turysty górskiego
Linki Uwagi o szlakach

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

Marzena, Złoty Stok 2021-08-29 15:36:48
 

Na szlaku żółtym z przełęczy pod Jawornikiem (tzw. 5 dróg) w kierunku do Złotego Stoku, wycięto drzewa z oznakowaniem i nie ma informacji skrętu w prawo, ostro w dół (w miejscu rozdzielenia się szlaku pieszego żółtego z zielonym rowerowym).

-----------------
Tomasz, Tarnów 2021-05-04 22:13:28
 

Szlak niebieski Stróże - Szymbark. W Stróżach na początku szlaku brak jakiejkolwiek informacji o kierunku i czasie przejścia na Maślaną Górę, czy do Szymbarku.

-----------------
Andrzej, Kraków 2020-12-15 22:26:55
email: andrzej.mutka@yahoo.de  

Szlak żółty Inwałd - Klecza Górna PKP. Na Przełęczy Czesława Panczakiewicza na drogowskazie jest podany czas przejścia z przełęczy na Iłowiec 15 minut, tymczasem 15 minut idzie się na Łysą Górą, na Iłowiec idzie się z przełęczy godzinę. Przy połączeniu ze szlakiem czarnym pod Iłowcem (Gorzeń Górny) tablice drogowskazowe umieszczone na słupie zarośnięte roślinnością.

-----------------
Krzysztof , Warszawa 2020-12-14 09:27:19
email: orlinski.krzysztof@wp.pl  

Ciąg dalszy uwag nt. Kamieniarskiej Góry. Sugestia i propozycja do odpowiedniego oddziału PTTK oraz KTG ZG PTTK: może warto byłoby wziąć pod uwagę wyznakowanie szlaku pieszego na Kamieniarską Górę (np. z Piły i Niekłania) i przywrócenie takiej trasy do spisu Tras Punktowanych GOT?

-----------------
Krzysztof , Warszawa 2020-12-14 09:17:48
email: orlinski.krzysztof@wp.pl  

G.Świętokrzyskie, Wzgórza Koneckie. Uwaga raczej nietypowa, bo dotycząca oznakowania nieistniejącego. Chodzi o Kamieniarską Górę (330) w pobliżu miasta Końskie na Wzgórzach Koneckich (wg Regulaminu GOT grupa Ł.01 Gór Świętokrzyskich). Wzgórze to i prowadzące na nie drogi do niedawna znajdowało się w spisie Tras Punktowanych Regulaminu GOT, lecz ostatnio zostało z niego wykreślone. Prawdopodobnie decyzja taka podjęta została z powodu braku znakowanego szlaku pieszego na Kamieniarską. Szkoda, bo wzniesienie to oraz wiodące do niego ścieżki mają całkiem górzysty charakter, w przeciwieństwie do pobliskiego szlaku niebieskiego Końskie - Stara Kuźnica - Niekłań, zaliczonego ostatnio do Tras Punktowanych GOT, o charakterze wybitnie nizinnym.

-----------------
Krzysztof , Warszawa 2020-11-26 19:58:48
email: orlinski.krzysztof@wp.pl  

Beskid Niski, Wołowiec, skrzyżowanie Głównego Szlaku Beskidzkiego (zn.czerwone) ze szlakiem żółtym - przewrócony słup z tabliczkami kierunkowymi szlaków i mapką szlaków. Oznakowanie GSB na odcinku z Bartnego do Krzywej (Jasionki) w stanie dobrym. Stan z 24.11.2020.

-----------------
Jerzy R.M, Kraków 2020-09-05 17:08:57
email: george.mculec@wp.pl  

CD wpisu: Nieco wcześniej poprzekstokową łąkę ogradza płot schodzący do samego potoku (pasące się konie). Wspomniane "szuwary" są miejscami zabagnione. Aż do przedpola Bodzentyna nie zauważyłem ŻADNEGO oznakowania. W oddz.kieleckim PTTK i u 2 autorów przewodników nie potrafiono powiedzieć mi, kto jest odpowiedzialny za znakowanie tego odcinka. T. Wróblewski w swoim przewodniku z 1977(!!!) roku (str.163) już pisał że szlak Bodzentyn - Tarczek - Starachowice "praktycznie nie istnieje. Czy jest ktoś w stanie ustosunkować się do tej uwagi, w interesie chodzących nie tylko wzdłuż tzw. klasycznych tras? A może fatalnie obserwowałem teren???

-----------------
Jerzy R.M, Kraków 2020-09-05 16:55:17
email: george.mculec@wp.pl  

Odcinek szlaku zielonego Tarczek/Kościół - wschodnie przedpole Bodzentyna - stan kwiecień 2020. Schodząc od kościoła w dół do potoku Psarka, spotkane znaki to: na narożniku ogrodzenia po prawej i ostatni dostrzeżony - na drzewie przy pierwszym mostku kierujący pod kątem prostym w prawo, ZGODNIE Z MAPĄ. Wg tejże (Compass, od kilku wydań po ostanie!), znaki mają prowadzić tuż przy prawym orograficznie (pd) brzegu potoku. Po ok.100 metrach, na rachitycznym , brzegowo usytuowanym i mocno pochylonym nad korytem potoku drzewku, dostrzegłem coś co mogłoby sugerować niegdyś namalowany znak. Początkowo idzie się koszoną łąką, po czym meandrująca Psarka "odpycha" idącego bardziej na lewo, ku nieco podmokłym "szuwarom". CD w

-----------------
Arek, Katowice 2020-08-23 08:45:25
 

Słopnice Królewskie - Mogielica szlak żółty w partii szczytowej szlaku oznaczenia zniszczone przez wandali różowym sprayem pozdrawiam Arek

-----------------
Arek, Katowice 2020-08-23 08:41:56
 

Zasadne - Gorc przez Gorcowiaki i Kubasiówkę szlak czerwony słabe i znikome oznaczenie szczególnie na krzyżówkach z drogami i ścieżkami leśnymi, pomimo posiadania GPS i mapy 1:35000 konieczność poszukiwania właściwej trasy wydłuża przejście o ok. 15-30 minut pozdrawiam Arek

-----------------
Maciek, Porąbka 2020-08-21 14:46:02
 

Pilna potrzeba przetrasowania szlaków żółtego i zielonego na odcinku Porąbka - Międzybrodzie Bialskie (ok. 1,4km)! Być może w latach 70. była to mało uczęszczana szosa, ale obecnie szlak biegnie drogą wojewódzką 948, na której brak jakiegokolwiek pobocza, a w dodatku jest obramowany barierami, więc przed samochodami i tirami nie ma nawet gdzie uciec. Może żółty na Hrobaczą poprowadzić częściowo ul. Źródlaną, a potem lasem? Jak na razie skrajnie niebezpieczny fragment - tylko czekać na potrącenie turysty!

-----------------
Piotr, Wrocław 2020-08-15 23:30:39
 

Szlak zielony Szklarska Poręba - Wałbrzych: Za zejściem z DK5 w Marciszowie Górnym przejście przez pole na Masyw Krąglaka - brak czytelnego oznakowania o przebiegu trasy; za tymże polem na drodze leśnej szlak się urywa - wycinka. Przy zejściu z Krąglaka na granicy lasu brak oznakowań na odległości ok 300m, w tym o skręcie w prawo, ukrytego w gęstwinie. Ten sam szlak, za miejscowością: Zejście z jezdni w Gostkowie w stronę Masywu Trójgarbu, obok młyna: brak oznakowań, droga polna zmieniła przebieg. Przez brak oznakowań zgubiłem się w lesie mimo mapy i kompasu.

-----------------

poprzednie

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!
Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.