Komisja Turystyki Górskiej
Wyszukiwarka strony KTG ZG PTTK - wpisz szukany wyraz

"Babiogórskie" Sympozjum
KTG ZG PTTK - 2017 r.
2017 Rok Babiej Góry - Królowej Beskidów Konkurs wydawnictw
o górach - 2017 r.

Aktualności, ogłoszenia Archiwum Kalendarz
KTG ZG PTTK
Relacje, wspomnienia
Górska Odznaka Turystyczna PTTK Regulamin GOT PTTK Wyniki akcji GOT PTTK Lista TRW GOT PTTK Informacje dla
TRW GOT PTTK

Przodownicy Turystyki Górskiej PTTK Spis PTG PTTK Egzaminy PTG PTTK
Znakowanie szlaków Znakarze Szlaków
Komisja Turystyki
Górskiej ZG PTTK
Skład Komisji Dokumenty Komisji Podkomisje i
Delegatury KTG ZG PTTK
Kontakt z Komisją Wyróżnienia Komisji
Podkomisja Klubów
Górskich KTG ZG PTTK
Informacje Podkomisji Lista Klubów Górskich
Podkomisja Programowa
KTG ZG PTTK
110-lecie Orlej Perci Ośrodki Historii
Turystyki Górskiej
Ratownictwo w górach
- TOPR i GOPR

Dekalog turysty górskiego Vademecum turysty górskiego
Linki Uwagi o szlakach

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

Krzysztof, Głogowo 2017-11-22 00:31:34
 

Beskid Niski, rejon przełęczy Dukielskiej, szlak niebieski. Idąc od Barwinka przed przełęczą Dukielską szlak niebieski skręca w lewo, na wschód. Po zejściu z drogi szlak jest niewidoczny - brak ścieżki, nie widać też znaków. Najlepiej przejść na azymut do granicy i dojść do czerwonego szlaku słowackiego, prowadzącego do wieży widokowej. Tam łączy się ze szlakiem niebieskim.

-----------------
Maciej, Wrocław 2017-10-15 21:31:24
email: mmprzybyla@interia.pl  

Szlak zielony pomiędzy Pastewnikiem a Płoniną (G. Kaczawskie) Szlak w pewnym momencie wkracza na teren ogrodzony, po którym przechadzają się konie. Podobna sytuacja ma miejsce też dalej, pod Turzcem, gdzie szlak także wkracza na teren prywatny

-----------------
Robert Zawisza, Warszawa 2017-10-15 08:27:04
email: zawisza@pro.onet.pl  

szlak żółty z Kowańca (Nowy Targ) do Schroniska PTTK na Turbaczu. Śmieszność budzą kilometry: w Kowańcu na tablicy stoi "Turbacz 2 h", po godzinie marszu pod górę ponownie tablica "Turbacz 2 h". Łącznie w różnych odstępach stoją trzy tablice tej samej treści. Faktycznie czas wejścia to około 2 1/2 h.

-----------------
Mati, Nowy Targ 2017-09-13 15:05:20
 

Potwierdzam uwagi koleżanki Emilii z Krakowa. Zielony szlak na Gorc z Ochotnicy Dolnej. Szczególnie w dolnej części szlaku niejednoznacznie oznakowane newralgiczne skrzyżowania dróg leśnych.

-----------------
Dorota, łódzkie 2017-08-13 22:43:56
 

Tatry Zachodnie - Starorobociański Wierch. Brak jakiegokolwiek oznaczenia na szczycie (nazwa szczytu, kierunki np.na Kończysty Wierch), utrudnia to dalszą drogę w jakimkolwiek kierunku, łatwo sie pomylić, szczególnie w przypadku mgły.

-----------------
Krzysiek, Olsztyn 2017-08-12 21:48:17
 

Niebieski szlak z Piechowic do Michałowic - po przejściu rzeki Kamiennej i skręceniu w prawo, po kilku krokach szlak powinien skręcać w lewo. Niestety onaczenie na słupie elektrycznym na to nie wskazuje (nie ma tam strzałki tylko zwykły prostokąt). Szlak jest w tym mieju również zaniedbany, prawie nie widać ścieżki. Być może osoby znakujące szlak z tego tytułu same miały problem i chciały poprowadzić szlak nową drogą znajdującą się kilkanaście metrów za starą zaniedbaną ścieżką, a która później kilkukrotnie przeplata się ze starą ścieżką - to tłumaczyłoby użycie prostokątnego znaku zamiast strzałki, ale ta nowa droga też nie jest oznakowana. Oznakowanie w tym miejscu do poprawy, a jeżli szlak ma biec starą ścieżką, to ona też do poprawy

-----------------
Emilia, Kraków 2017-08-08 17:05:14
 

Gorce; Szlak zielony z Ochotnicy na Gorc - rzadko rozmieszczone oznaczenia, dużo rozwidleń, naprawdę łatwo się pogubić. Niebieski z Gorca w stronę Rzek również źle oznaczony, brak oznakowanych rozwidleń.

-----------------
Kasia, Wrocław 2017-07-10 10:01:24
 

Rudawy Janowickie, szlak żółty z miasteczka Strużnica do rozdroża pod Lwią Górą. Schodząc z asfaltowej drogi znaki kierują nas obok budynków i po łuku w prawo w ścieżkę między łąkami. Następnie brak już jest oznaczeń szlaku, a próba orientacji na mapie wskazuje, że podążanie dalej ścieżką nie jest właściwe. Z konieczności przeszliśmy na przełaj przez zarośnięte boisko, ostatecznie odnajdując dalej szlak. Turyści spotkani na końcu szlaku również wskazywali, że w tym miejscu błądzili, w końcu odnajdując się z pomocą kompasu i okolicznych mieszkańców.

-----------------
Mateusz, Pewel Mała 2017-03-22 18:46:35
 

Trasa prowadząca z Jeleśni na Baków(Czeretnik) - szlak zółty. Szlak prowadzi w pewnym momencie w chaszcze. Trzeba obchodzić inną drogą, ale w końcu łączy się to w całość. A także szlak prowadzący ze Świnnej Poręby na Jaroszowicką Górę, cyba ze względu na prace prowadzone w lesie szlakowskazy znikają, idąc tą drogą można się pogubić.

-----------------
Ryszard, Radłów k.Tarnowa 2017-02-26 19:21:06
email: ryszard_k@o2.pl  

Beskid Żywiecki,Pasmo Policy: 1/wspólny przebieg szl.niebieskiego i żółtego od Przeł.Kucałowej(powyżej schr.PTTK na Hali Krupowej) do rozwidlenia szlaków-odnowiono szlak niebieski a zapomniano tego dokonać za szlakiem żółtym. Momentami wydaje się,że idzie się tylko szl.nieb(duża ilość znaków),a brak jest znaków szl. zótego. 2/.szlak żółty w miejscowości Juszczyn Polany"ginie" i trudno(bez pomocy mapy)przejść przez miejscowość i wyjść w kierunku Jawora(657mnpm)

-----------------
Krystian, Luboń Mały 2017-02-26 18:16:30
email: imhotep82@interia.pl  

Schodząc z Lubonia w kierunku Jordanowa (szlak niebieski), po dotarciu do E7 nie można odnaleźć dalej szlaku, prawdopodobnie "sprawcą" jest betoniarnia na zakręcie, która cały czas się rozbudowuje; pewnie wycięli drzewa ze znakami.

-----------------
Sławek, Brzeziny 2017-02-09 12:22:31
 

Szlak Czerwony-Główny Szlak Sudecki.Od Stanicy pod Zadziorną w kierunku Zadziornej szlak skręca w prawo w zdłóż zabudowań brak informacji o skręcie w prawo.Najbliższe widoczne oznaczenie to około 200m przy skraju lasu

-----------------

poprzednie

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!
Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.