Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Aktualności, ogłoszenia Archiwum Kalendarz

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

Agnieszka, Kraków 2018-10-21 21:28:30
email: a.mola@uj.edu.pl

Pieniny Małe, trasa z Wysokiej na Szafranówkę, szlak niebieski w okolicy Durbaszki (przy słupku granicznym nr 97/I) szlak nieoznakowany (brak znaków już od bacówki). W FATALNYM miejscu szlak wiedzie na wprost przez łąkę podczas gdy polna droga, którą wcześniej idziemy skręca w lewo na południe. We mgle w której wczoraj wędrowaliśmy pozostaje czujny Anioł Stróż i szósty zmysł by akurat w tym miejscu wyjąć kompas... W tym miejscu ABSOLUTNIE KONIECZNE doznakowanie!

Agnieszka, Kraków 2018-10-11 23:50:24
email: a.mola@uj.edu.pl

Nowy Targ, szlak żółty na Turbacz, miejscami długie odcinki pozbawione znaków, w bardzo mylących miejscach (rozstaje ścieżek, polany), zwłaszcza podczas schodzenia z Turbacza. Łatwo pobłądzić, konieczne uzupełnienie oznakowania.

Agnieszka, Kraków 2018-10-11 23:45:52
email: a.mola@uj.edu.pl

Beskid Żywiecki, szlak z Soblówki na Rycerzową-potwierdzam problemy z oznakowaniem, żółty szlak w początkowym odcinku nie do odnalezienia!

Krzysztof, Zawoja 2018-10-08 09:44:50
email: zawojanin@onet.pl

Kiepskie oznakowanie szlaku żółtego Z Juszczyna na Halę Krupową. Na stacji PKP w Juszczynie przydałaby się tablica z czasem dojścia do schroniska. Większość znaków zatarta i ledwo widoczna. Miejscami idzie na na orientację.

Jan Kozdrowski, Wroclaw 2018-10-02 17:56:58
email: jkozdr@wp.pl

Gorce. Szlak czerwony z Zasadne na Gorc Kamieniecki i powrót pętlą do Zasadne. Bardzo długie odcinki pozbawione oznakowania.

Tomasz, Żywiec 2018-09-21 23:52:26
email: tom.stok@outlook.com

Szlak zielony biegnący od Czernichowa do Przyszopu w Beskidzie Małym jest bardzo słabo oznakowany, w niektórych miejscach trzeba się wręcz domyślać, w którą stronę skręca. Trudno się zorientować gdzie należy iść spod Urzędu Gminy w Czernichowie.

slawo67, kędzierzyn-koźle 2018-09-21 13:14:42
email: slawoman67@vp.pl

szlak czarny z Rabki Zdroju do Olszówki Dolnej.Po zejściu z Grzebienia ginie;brak oznakowania.Straciłem trochę czasu na jego odszukanie i nie znalazłem więc zmuszony byłem iść na azymut.

Mariusz, Wrocław 2018-09-18 20:06:17
email: roveristo@o2.pl

Góry Kamienne szlak czerwony (Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza) na odcinku Jedlina Zdrój stacja Kolejowa a górą Jeleniec - informacja z wędrówki w maju 2018 - idąc od ulicy w Rybnicy na zbocze góry Jeleniec Mały: po wichurach zostało powalonych wiele drzew, wjechał ciężki sprzęt żeby usunąć zniszczenia, braki w oznaczeniu szlaku, ścieżka momentami trudna do odnalezienia.

MarcinZ, Sosnowiec 2018-08-30 11:45:30

Żółty szlak z Soblówki na Rycerzową - ze względu na wycinkę drzew brak oznaczeń na dłuższym odcinku szlaku (szczególnie od momentu rozwidlenia się szlaków żółtego i niebieskiego), łatwo zgubić drogę ze względu na wiele ścieżek znajdujących się w pobliżu i stosunkowo gęste zarośla. Ponadto brak wyraźnego oznaczenia skrętu w prawo szlaków żółtego i niebieskiego w momencie zejścia z drogi asfaltowej.

Aga, Wola 2018-08-21 21:18:25
email: aga.mazur38@interia.pl

Żółty szlak, Korbielów - Hala Miziowa. W miejscu zejścia szlaków z drogi asfaltowej (Ul. Zbójnicka) do lasu, słabe oznakowanie zakrętu w lewo. Dużo osób nie zauważa i idzie prosto i zaczynają się gubić.

Ryszard Malesza, Wałbrzych 2018-08-15 09:01:38

Przykro było jak żegnaliśmy Jaśka Swierzewskiego znakarza społecznika który przez 16 lat dbał o szlaki i nikt z Zarządu i Komisji Górskiej nie raczył uczestniczyć w ceremonii:-(wstyd!!

Anna, Gdansk 2018-08-07 08:00:08

Turbacz - czerwony szlak w kierunku parkingu Kominki. Brak oznaczeń, wiele rozwidleń, poprzez które bardzo łatwo zgubić drogę.

-----------------

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!