o górach - 2017 r.

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

Maciej, Wrocław 2017-10-15 21:31:24
email: mmprzybyla@interia.pl

Szlak zielony pomiędzy Pastewnikiem a Płoniną (G. Kaczawskie) Szlak w pewnym momencie wkracza na teren ogrodzony, po którym przechadzają się konie. Podobna sytuacja ma miejsce też dalej, pod Turzcem, gdzie szlak także wkracza na teren prywatny

Robert Zawisza, Warszawa 2017-10-15 08:27:04
email: zawisza@pro.onet.pl

szlak żółty z Kowańca (Nowy Targ) do Schroniska PTTK na Turbaczu. Śmieszność budzą kilometry: w Kowańcu na tablicy stoi "Turbacz 2 h", po godzinie marszu pod górę ponownie tablica "Turbacz 2 h". Łącznie w różnych odstępach stoją trzy tablice tej samej treści. Faktycznie czas wejścia to około 2 1/2 h.

Mati, Nowy Targ 2017-09-13 15:05:20

Potwierdzam uwagi koleżanki Emilii z Krakowa. Zielony szlak na Gorc z Ochotnicy Dolnej. Szczególnie w dolnej części szlaku niejednoznacznie oznakowane newralgiczne skrzyżowania dróg leśnych.

Dorota, łódzkie 2017-08-13 22:43:56

Tatry Zachodnie - Starorobociański Wierch. Brak jakiegokolwiek oznaczenia na szczycie (nazwa szczytu, kierunki np.na Kończysty Wierch), utrudnia to dalszą drogę w jakimkolwiek kierunku, łatwo sie pomylić, szczególnie w przypadku mgły.

Krzysiek, Olsztyn 2017-08-12 21:48:17

Niebieski szlak z Piechowic do Michałowic - po przejściu rzeki Kamiennej i skręceniu w prawo, po kilku krokach szlak powinien skręcać w lewo. Niestety onaczenie na słupie elektrycznym na to nie wskazuje (nie ma tam strzałki tylko zwykły prostokąt). Szlak jest w tym mieju również zaniedbany, prawie nie widać ścieżki. Być może osoby znakujące szlak z tego tytułu same miały problem i chciały poprowadzić szlak nową drogą znajdującą się kilkanaście metrów za starą zaniedbaną ścieżką, a która później kilkukrotnie przeplata się ze starą ścieżką - to tłumaczyłoby użycie prostokątnego znaku zamiast strzałki, ale ta nowa droga też nie jest oznakowana. Oznakowanie w tym miejscu do poprawy, a jeżli szlak ma biec starą ścieżką, to ona też do poprawy

Emilia, Kraków 2017-08-08 17:05:14

Gorce; Szlak zielony z Ochotnicy na Gorc - rzadko rozmieszczone oznaczenia, dużo rozwidleń, naprawdę łatwo się pogubić. Niebieski z Gorca w stronę Rzek również źle oznaczony, brak oznakowanych rozwidleń.

Kasia, Wrocław 2017-07-10 10:01:24

Rudawy Janowickie, szlak żółty z miasteczka Strużnica do rozdroża pod Lwią Górą. Schodząc z asfaltowej drogi znaki kierują nas obok budynków i po łuku w prawo w ścieżkę między łąkami. Następnie brak już jest oznaczeń szlaku, a próba orientacji na mapie wskazuje, że podążanie dalej ścieżką nie jest właściwe. Z konieczności przeszliśmy na przełaj przez zarośnięte boisko, ostatecznie odnajdując dalej szlak. Turyści spotkani na końcu szlaku również wskazywali, że w tym miejscu błądzili, w końcu odnajdując się z pomocą kompasu i okolicznych mieszkańców.

Mateusz, Pewel Mała 2017-03-22 18:46:35

Trasa prowadząca z Jeleśni na Baków(Czeretnik) - szlak zółty. Szlak prowadzi w pewnym momencie w chaszcze. Trzeba obchodzić inną drogą, ale w końcu łączy się to w całość. A także szlak prowadzący ze Świnnej Poręby na Jaroszowicką Górę, cyba ze względu na prace prowadzone w lesie szlakowskazy znikają, idąc tą drogą można się pogubić.

Ryszard, Radłów k.Tarnowa 2017-02-26 19:21:06
email: ryszard_k@o2.pl

Beskid Żywiecki,Pasmo Policy: 1/wspólny przebieg szl.niebieskiego i żółtego od Przeł.Kucałowej(powyżej schr.PTTK na Hali Krupowej) do rozwidlenia szlaków-odnowiono szlak niebieski a zapomniano tego dokonać za szlakiem żółtym. Momentami wydaje się,że idzie się tylko szl.nieb(duża ilość znaków),a brak jest znaków szl. zótego. 2/.szlak żółty w miejscowości Juszczyn Polany"ginie" i trudno(bez pomocy mapy)przejść przez miejscowość i wyjść w kierunku Jawora(657mnpm)

Krystian, Luboń Mały 2017-02-26 18:16:30
email: imhotep82@interia.pl

Schodząc z Lubonia w kierunku Jordanowa (szlak niebieski), po dotarciu do E7 nie można odnaleźć dalej szlaku, prawdopodobnie "sprawcą" jest betoniarnia na zakręcie, która cały czas się rozbudowuje; pewnie wycięli drzewa ze znakami.

Sławek, Brzeziny 2017-02-09 12:22:31

wiśnia, łódź 2017-01-13 12:56:42
email: wisniewskibar@wp.pl

szlak prowadzący na lackową w beskidzie niskim (polski zielony nie istnieje wcale) jest słabo widoczny, rozwidlenie na przełęczy beskid nie istnieje i trzeba iść przez pewien okres po słupkach granicznych, które są regularnie ustawione

-----------------

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!