Komisja Turystyki Górskiej
Wyszukiwarka strony KTG ZG PTTK - wpisz szukany wyraz

Idziesz w góry? Przeczytaj! Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2020 Aktualności, ogłoszenia Kalendarz
KTG ZG PTTK
Relacje, wspomnienia Archiwum
Górska Odznaka Turystyczna PTTK Regulamin GOT PTTK Wyniki akcji GOT PTTK Lista TRW GOT PTTK Informacje dla
TRW GOT PTTK

Przodownicy Turystyki Górskiej PTTK Spis PTG PTTK Egzaminy PTG PTTK
Znakowanie szlaków Znakarze Szlaków
Komisja Turystyki
Górskiej ZG PTTK
Skład Komisji Dokumenty Komisji Podkomisje i
Delegatury KTG ZG PTTK
Kontakt z Komisją Wyróżnienia Komisji
Podkomisja Klubów
Górskich KTG ZG PTTK
Informacje Podkomisji Lista Klubów Górskich
Podkomisja Programowa
KTG ZG PTTK
Ośrodki Historii
Turystyki Górskiej
Ratownictwo w górach
- TOPR i GOPR

Vademecum turysty górskiego
Linki Uwagi o szlakach

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

sris, sris 2020-06-23 15:56:18
 

sris

-----------------
, 2019-11-04 11:48:51
 

Szlak w Bieszczadach z Wołosania przez Żubracze i dalej na Chyrlatą na wszystkich mapach ma kolor niebieski a w terenie jest zielony. O co chodzi?

-----------------
Mirek, Kraków 2019-10-02 19:36:45
email: elmir_elmir@o2.pl  

Witam Szlak czarny z Rabki-Zdrój do Mszany Dolnej przez Potaczkową i Adamczykową. Uwaga dotyczy informacji na szlakowskazie na początku szlaku w Rabce przy Parku Zdrojowym. Podany jest czas przejścia z Rabki-Zdrój do Mszany Dolnej 3h30min. Mapy, przewodniki i inne informatory podają średnio 5h30min i to jest realny czas przejścia ponad 17km przez kilka wzniesień. Taka informacja może wprowadzić w kłopoty zainteresowanych szlakiem turystów.

-----------------
Dorota, Żywiec 2019-09-16 10:10:53
email: czombe@onet.pl  

Szlak niebieski graniczny z Rycerzowej do przejścia w Glince. Bardzo słabo oznakowany, w zasadzie wiele kilometrów bez oznakowania, momentami szlak ginie w chaszczach. Jedynym punktem orientacyjnym są słupy graniczne, które czasem są niewidoczne z powodu za dużych odstępów, a czasem przywalone gałęziami i zielskiem. Masa olbrzymich powalonych przez wichurę drzew.Jest to szlak bardzo długi i trudny ze względu na brak wody na trasie, brak schronisk i kilka ostrych podejść .Nie ma tez ludzi( mało uczęszczany) w takich warunkach jak obecnie żaden GOPR tam nie dojedzie .Apelujemy o uprzątnięcie. Ta sama sytuacja dotyczy dalszej części szlaku: z przełęczy granicznej Glinne na Krawców Wierch.

-----------------
Bartek, 2019-08-01 10:05:06
 

Beskid Żywiecki - żółty szlak z przełęczy pod Beskidem Krzyżowskim do Korbielowa. Szlak rzadko znakowany, zaraz po odejściu od grani prowadzi przez zwalisko drzew - trzeba szukać ciągu dalszego z GPS na przełaj przez las, następnie gubi się całkowicie w Korbielowie Górnym - skręt na ul. Widokową całkowicie przeoczyliśmy.

-----------------
X, Sarbia 2019-07-22 22:08:07
 

-----------------
Imię lub pseudonim, Miejscowość 2019-07-22 22:06:46
email: przyklad@przyklad.pl  

Poprzedni wpis jest wzorem prawidłowego wypełniania książki. Korzystanie z wzoru jest płatne, jednakże opłata jest dobrowolna. Koszt to 5 złotych jednorazowo. Opłatę proszę składać do puszki w krzakach, na stacji kolejowej Studzianka pod rozkładem jazdy. Puszka jest opróżniana raz w roku w okolicach Wielkanocy. Bardzo dziękuję za składane opłaty i zapraszam do używania wzoru.

-----------------
, 2019-07-22 22:02:18
 

-----------------
Imię lub pseudonim, Miejscowość 2019-07-22 22:02:14
email: przyklad@przyklad.pl  

Opis

-----------------
Łukasz Z., Wrocław 2019-07-22 10:17:34
 

Szlak niebieski z Chełmca (Masyw Chełmca) w kierunku Mniszka i stacji Boguszów-Gorce Zachód, Schodząc z Chełmca szlakiem niebiesko-zielonym spotyka się niebieską strzałkę w prawo na rozejściu szlaków, która prowadzi donikąd. Później jest wybór iśc stromo pod górę jakby z powrotem na Chełmiec lub BARDZO stromo w dół, finalnie da się wydostać na drogę gruntową do Boguszowa poza szlakami PTTTK, jednak zejście bardzo strome, niebezpieczne, dużo małych kamieni po których się "zjeżdża". Rok temu prawie zbłądziłem na tym szlaku w innym miejscu, schodząc już z Mniszka, 1.6 km od stacji Boguszów Gorce-Zachód. W pewnym momencie trzeba tam ostro skręcić w prawo i później iść bardzo stromo w dół. Ciężko było się zorientować, że trzeba s

-----------------
Teresa i Tadeusz , 2019-07-16 20:05:54
email: 45tadeusz@wp.pl  

Szlak żółty z Przełęczy Przyslopy oznakowany tylko do szkolki lesnej. Na pierwszym rozstaju sciezek brak oznaczeń. Poszliśmy ścieżką gdzie oznaczenia byly zamalowane. Blednie mając nadzieję że to żółty szlak jednak wyszliśmy przy kosciele w Krzyżowej zamiast przy kosciele w Korbielowie.

-----------------
Jan, Poznań 2019-06-28 11:39:51
email: as@op.pl  

Szlak żółty na Moraską Górę długimi odcinkami całkowity brak znaków (właściwie to znaki są tylko sporadycznie)

-----------------

poprzednie

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!
Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.