Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Aktualności, ogłoszenia Archiwum Kalendarz

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

Tomasz, Żywiec 2018-09-21 23:52:26
email: tom.stok@outlook.com

Szlak zielony biegnący od Czernichowa do Przyszopu w Beskidzie Małym jest bardzo słabo oznakowany, w niektórych miejscach trzeba się wręcz domyślać, w którą stronę skręca. Trudno się zorientować gdzie należy iść spod Urzędu Gminy w Czernichowie.

slawo67, kędzierzyn-koźle 2018-09-21 13:14:42
email: slawoman67@vp.pl

szlak czarny z Rabki Zdroju do Olszówki Dolnej.Po zejściu z Grzebienia ginie;brak oznakowania.Straciłem trochę czasu na jego odszukanie i nie znalazłem więc zmuszony byłem iść na azymut.

Mariusz, Wrocław 2018-09-18 20:06:17
email: roveristo@o2.pl

Góry Kamienne szlak czerwony (Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza) na odcinku Jedlina Zdrój stacja Kolejowa a górą Jeleniec - informacja z wędrówki w maju 2018 - idąc od ulicy w Rybnicy na zbocze góry Jeleniec Mały: po wichurach zostało powalonych wiele drzew, wjechał ciężki sprzęt żeby usunąć zniszczenia, braki w oznaczeniu szlaku, ścieżka momentami trudna do odnalezienia.

MarcinZ, Sosnowiec 2018-08-30 11:45:30

Żółty szlak z Soblówki na Rycerzową - ze względu na wycinkę drzew brak oznaczeń na dłuższym odcinku szlaku (szczególnie od momentu rozwidlenia się szlaków żółtego i niebieskiego), łatwo zgubić drogę ze względu na wiele ścieżek znajdujących się w pobliżu i stosunkowo gęste zarośla. Ponadto brak wyraźnego oznaczenia skrętu w prawo szlaków żółtego i niebieskiego w momencie zejścia z drogi asfaltowej.

Aga, Wola 2018-08-21 21:18:25
email: aga.mazur38@interia.pl

Żółty szlak, Korbielów - Hala Miziowa. W miejscu zejścia szlaków z drogi asfaltowej (Ul. Zbójnicka) do lasu, słabe oznakowanie zakrętu w lewo. Dużo osób nie zauważa i idzie prosto i zaczynają się gubić.

Ryszard Malesza, Wałbrzych 2018-08-15 09:01:38

Przykro było jak żegnaliśmy Jaśka Swierzewskiego znakarza społecznika który przez 16 lat dbał o szlaki i nikt z Zarządu i Komisji Górskiej nie raczył uczestniczyć w ceremonii:-(wstyd!!

Anna, Gdansk 2018-08-07 08:00:08

Turbacz - czerwony szlak w kierunku parkingu Kominki. Brak oznaczeń, wiele rozwidleń, poprzez które bardzo łatwo zgubić drogę.

Zefir, Zielona Góra 2018-07-29 06:56:51

GSB odcinek Skawa - Rabka,brak info o zamknięciu szlaku po wyjściu od strony przystanku PKP w Skawie.Kiedy wejdzie się na grzbiet w stronę Birtalowej jest już za późno na bezpieczne obejście budowy węzła S-7 i trzeba iść kilkaset metrów wzdłuż zakopianki ocierając się o pędzące tiry.Granda trwająca drugi rok!

Tomek, Piotrków Tryb. 2018-06-03 22:27:59

Uwaga do poprzedniego wpisu - chodzi oczywiście o szlak niebiesko-żółty, przepraszam za pomyłkę.

Tomek, Piotrków Tryb. 2018-06-03 22:24:40
email: tomasz.rejniak@wp.pl

Beskid Żywiecki, zielono-żółty szlak z Soblówki. W miejscu rozejścia się obu szlaków brak oznaczeń, pewnie z powodu ścinki drzew. Bardzo trudno odnaleźć oba szlaki, zwłaszcza żółty, prowadzący na Rycerzową. Turyści błądzą w tym miejscu. Konieczne naniesienie nowych znaków.

agak, Brenna 2018-05-11 09:56:16
email: agoleksiak@wp.pl

Szlak żółty trasa z "Pod Orłową" do "Brenna Leśnica szkoła" w miejscu ostrego skrętu brak oznaczenia, turyści często przez pomyłkę docierają do ulicy Hallera czyli wychodzą 1,5 km dalej od szkoły i tracą żółty szlak (który prowadzi dalej na "Stary Groń")

Krzysztof, Głogowo 2017-11-22 00:31:34

Beskid Niski, rejon przełęczy Dukielskiej, szlak niebieski. Idąc od Barwinka przed przełęczą Dukielską szlak niebieski skręca w lewo, na wschód. Po zejściu z drogi szlak jest niewidoczny - brak ścieżki, nie widać też znaków. Najlepiej przejść na azymut do granicy i dojść do czerwonego szlaku słowackiego, prowadzącego do wieży widokowej. Tam łączy się ze szlakiem niebieskim.

-----------------

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!