Konkurs wydawnictw o górach 2019 100. Rocznica odzyskania niepodległości Kalendarz
Aktualności, ogłoszenia Relacje, wspomnienia Archiwum

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

Bartek, 2019-08-01 10:05:06

Beskid Żywiecki - żółty szlak z przełęczy pod Beskidem Krzyżowskim do Korbielowa. Szlak rzadko znakowany, zaraz po odejściu od grani prowadzi przez zwalisko drzew - trzeba szukać ciągu dalszego z GPS na przełaj przez las, następnie gubi się całkowicie w Korbielowie Górnym - skręt na ul. Widokową całkowicie przeoczyliśmy.

X, Sarbia 2019-07-22 22:08:07

Imię lub pseudonim, Miejscowość 2019-07-22 22:06:46
email: przyklad@przyklad.pl

Poprzedni wpis jest wzorem prawidłowego wypełniania książki. Korzystanie z wzoru jest płatne, jednakże opłata jest dobrowolna. Koszt to 5 złotych jednorazowo. Opłatę proszę składać do puszki w krzakach, na stacji kolejowej Studzianka pod rozkładem jazdy. Puszka jest opróżniana raz w roku w okolicach Wielkanocy. Bardzo dziękuję za składane opłaty i zapraszam do używania wzoru.

, 2019-07-22 22:02:18

Imię lub pseudonim, Miejscowość 2019-07-22 22:02:14
email: przyklad@przyklad.pl

Łukasz Z., Wrocław 2019-07-22 10:17:34

Szlak niebieski z Chełmca (Masyw Chełmca) w kierunku Mniszka i stacji Boguszów-Gorce Zachód, Schodząc z Chełmca szlakiem niebiesko-zielonym spotyka się niebieską strzałkę w prawo na rozejściu szlaków, która prowadzi donikąd. Później jest wybór iśc stromo pod górę jakby z powrotem na Chełmiec lub BARDZO stromo w dół, finalnie da się wydostać na drogę gruntową do Boguszowa poza szlakami PTTTK, jednak zejście bardzo strome, niebezpieczne, dużo małych kamieni po których się "zjeżdża". Rok temu prawie zbłądziłem na tym szlaku w innym miejscu, schodząc już z Mniszka, 1.6 km od stacji Boguszów Gorce-Zachód. W pewnym momencie trzeba tam ostro skręcić w prawo i później iść bardzo stromo w dół. Ciężko było się zorientować, że trzeba s

Teresa i Tadeusz , 2019-07-16 20:05:54
email: 45tadeusz@wp.pl

Szlak żółty z Przełęczy Przyslopy oznakowany tylko do szkolki lesnej. Na pierwszym rozstaju sciezek brak oznaczeń. Poszliśmy ścieżką gdzie oznaczenia byly zamalowane. Blednie mając nadzieję że to żółty szlak jednak wyszliśmy przy kosciele w Krzyżowej zamiast przy kosciele w Korbielowie.

Jan, Poznań 2019-06-28 11:39:51
email: as@op.pl

Szlak żółty na Moraską Górę długimi odcinkami całkowity brak znaków (właściwie to znaki są tylko sporadycznie)

Jan, Poznań 2019-06-28 11:38:47
email: as@op.pl

Szlak niebieski na Gubałówkę przez Walową Górę - za polaną błędne wyznakowanie. Szlak kończy się w lesie. Trzeba iść bez znaku górnym skrajem polany.

Maciek, Wrocław 2019-06-14 10:15:25

Główny szlak sudecki GSS szlak czerwony ginie tuż za Sokołowskiem w stronę Andrzejówki. Generalnie słabe znakowanie GSS na terenie gór wałbrzyskich

AS, a 2019-06-12 16:58:52
email: a@a.a

Turysta, Podhale 2019-01-29 10:19:20
email: g.b.turysta

Gorce - szlak niebieski z przełęczy Sieniawskiej na Stare Wierchy w tragicznym stanie - odcinkami praktycznie nie istnieje. W miejscach newralgicznych jak skrzyżowania różnych dróg leśnych, otwarte tereny itp. trzeba iść całkowicie na tzw. czuja.

-----------------

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!