Idziesz w góry? Przeczytaj! Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2021 Aktualności, ogłoszenia Kalendarz

Informacje Podkomisji Klubów Górskich PTTK

Odwołane spotkania Prezesów Klubów Górskich

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy – Prezesi Klubów Górskich

W związku z opublikowaniem na stronie internetowej komisji bardzo intensywnego i bogatego programu grudniowego Sympozjum KTG ZG PTTK z przykrością informuję, że Podkomisja Klubów Górskich zdecydowała o konieczności odwołania naszego cyklicznego spotkania w tym terminie. Sympozjum będzie dwudniowe wzbogacone o atrakcyjne wycieczki, więc nie mamy możliwości „wciśnięcia” się z naszymi sprawami w tym terminie, a „zmuszanie” Państwa do podejmowania wyboru wycieczka czy nasze spotkanie też nie jest dobrym rozwiązaniem. Jednocześnie zapraszanie Was na spotkanie w innym terminie okresu świątecznego też nie gwarantuje odpowiedniej frekwencji.

W tej sytuacji zdecydowaliśmy się poinformować Was o bieżących sprawach klubów drogą mailową. Więc w iście telegraficznym skrócie:
1. Podkomisja w obecnej kadencji pracuje w niezmienionym składzie personalnym;
2. Z listy klubów afiliowanych przy KTG skreślono kilka, tych, które od dłuższego czasu nie przejawiały aktywności i nie utrzymywały z nami żadnego kontaktu (dla zainteresowanych ich wykaz na końcu listy klubów na stronie internetowej komisji;
3. Podkomisja przypomina, że nowe kluby, które chcą z nami współpracować powinny podać podstawowe dane o klubie, jego władzach, przynależności i przedstawić uchwałę macierzystego oddziału PTTK powołującą daną jednostkę organizacyjną Towarzystwa;
4. Podkomisja, choć tą drogą, składa jeszcze raz serdeczne podziękowania dla Klubu Górskiego „Skorusza” z Panią Prezes Elizą Bator na czele za przemiłą gościnę i świetną organizację ostatniego zlotu klubów w Jakuszycach;
5. Na przyszłoroczny 35 Zlot Klubów Górskich PTTK zaprasza jak zapewne wiecie, Klub Górski „Wędrowcy” z Krakowa. Tym razem w Pieniny, a konkretnie do Sromowiec Wyżnych w terminie 8 - 10 maja 2015 r. Szczegóły, prezes klubu Jacek Wiechecki prześle w niedługim czasie na Wasze adresy;
6. Podkomisja niezmiennie prosi kluby o przysyłanie wszelkich zmian zachodzących w składach zarządów, adresach, przynależności itp. Wszystkie te informacje ułatwiają podkomisji utrzymywanie z Wami kontaktu.

I to tyle w dużym skrócie.

Ze swojej strony, w imieniu Podkomisji Klubów Górskich i KTG ZG PTTK przekazuję wszystkim Klubom i Klubowiczom najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2015 roku. Życzę wspaniałych wypraw i udanych imprez, a zarządom klubów wielu sukcesów i satysfakcji z działalności na rzecz swoich środowisk.

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia.

Z górskimi pozdrowieniami w imieniu Podkomisji

Jacek T. Nowicki